Straipsniai » Technologijos » Skardos lankstymo ypatumai

 Skardos lankstymo ypatumai
2019-01-31


Skardos lankstymas yra būdas pagaminti įvairius daiktus iš šios medžiagos. Lakštinio metalo lenkimo yra metalo formavimo procesas, kuris sukuria plastinę deformaciją per lenkimo ašį. Paprastai lankstymas nesukuria lakštinio metalo storio pokyčių. Pramonėje šis procesas naudojamas siekiant suteikti lakštiniam metalui daugiau tvirtumo ir standumo, pakeisti jo inercijos momentą arba pagerinti produktų išvaizdą.


Galima lankstyti įvairius metalus: cinkuotą skardą, juodą metalą, nerūdijantį plieną, aliuminį, varį. Lankstyti metalo gaminiai naudojami statybos, prekybos bei pramonės sektoriuose.


Dažniausi lenkimo būdai, bet tikrai ne vieninteliai, yra pneumatinis lenkimas ir apatinis lenkimas. Jie gali būti atliekami tuo pačiu spaudimo stabdžiu ir paprastai nereikalauja daugiau kaip 25 tonų slėgio bendrosios paskirties dirbtuvėse. Spaudimo stabdžiuose taip pat yra rankinis arba CNC valdomas galinis matuoklis, leidžiantis tiksliai nustatyti lenkimo liniją.


Metalo lakštas yra sulenktas, kai jis yra suspaudžiamas tarp dviejų įrankių specialiu spaustuvu: viršutinis įrankis yra perforatorius, o apatinis įrankis yra vadinamas štampu. Spaudimo stabdys valdo perforatoriaus arba štampo judėjimą ir suteikia spaudimo jėgą naudojant hidraulinius cilindrus arba elektrinius servo variklius. Lenkimo kampas daugiausia nustatomas pagal perforatoriaus įsiskverbimo gylį.


Metalo lakštų dizainas ir sudėtingumas


Komponentai skiriasi sudėtingumu, nuo dalių su vienu lenkimu, iki dalių, turinčių kelis lenkimus su keliais flanšų ilgiais. Šiuolaikiniuose presuose įrengti reguliuojami atraminiai stovai, varomi servo varikliais, prie kurių komponentai tiekiami rankiniu arba robotiniu manipuliatoriumi.


Skardos gaminiai


Reikia pasakyti, jog lankstyta skarda dažnai naudojama namo stogo apdailai. Stogo apdailos detalės galutinai užsandarina stogą, padeda užtikrinta teisingą lietaus vandens nutekėjimą, apsaugo nuo lietaus, vėjo, sniego. Dar daugiau, suteikia namą puikią estetinę išvaizdą. Juk skardos lakštai stogai gali būti įvairių spalvų, formų, raštų ir pan.
Standartiškai lakštiniai gaminiai yra gaminami iš 0,45 – 1,00 mm storio skardos. Klientai gali turėti savo skardą arba ją parūpina darbus atliekanti įmonė.


Taip pat iš skardos gaminamos palangės, tvoros, sniego užtvaros ir kt. Taigi, skardos lankstymas – būdas pagaminti daugybę mums reikalingų daiktų iš skardos lakštų.