Straipsniai » Technologijos » Paminklų gamyba. Į ką reikia atkreipti dėmesį?

Paminklų gamyba. Į ką reikia atkreipti dėmesį?
2018-11-13

Paminklo pasirinkimas yra pakankamai sudėtinga užduotis, nes reikia nuspręsti dėl medžiagų, apdailos ir graviravimo. Be to, visus šiuos sprendimus reikia priimti itin sunkią akimirką – netekus artimo ir mylimo žmogaus. Dažnai paminklo užsakymu bei kitais darbais pasirūpina šiek tiek tolimesni giminaičiai arba artimieji, kurie lengviau priima netektį, sugeba blaiviau mąstyti. Juk renkantis paminklą, tvorelę blaivus protas būtinas.


Kreipkitės į paminklų gamyba užsiimančią įmonę, kurioje išsirinksite norimą paminklą, gausite naudingų patarimų apie tvorelės derinimą prie paminklo ir kitus su tuo susijusius dalykus. Galėsite išsirinkti paminklą iš jau esamų pavyzdžių arba užsisakyti vienetinį. Kiekviena paminklų gamyba užsiimanti įmonė nori, kad klientai liktų maksimaliai patenkinti suteiktomis paslaugomis, todėl stengiasi išpildyti net sunkiausiai įgyvendinamus jų pageidavimus.


Iš kokių medžiagų dažniausiai gaminami paminklai?


Bronza. Dėl savo patvarumo bei ilgaamžiškumo ji yra vadinama "amžinuoju metalu" Tai medžiaga, iš kurios dažniausiai gaminamos įvairios statulos, antkapiniai paminklai ir pan. pasirinkę savo artimo žmogaus kapą papuošti paminklu iš bronzos, užtikrinsite, kad jo atminimas išliks ištisas kartas. Ši medžiaga puikiai atlaiko laiko išbandymus, yra atspari aplinkos poveikiui. Viršutinis sluoksnis apsaugo vidinį nuo žalingo aplinkos poveikio. Galima drąsiai teigti, jog bronza yra nepaprastai patvari lauko medžiaga.


Granitas. Granitas yra labiausiai paplitusi medžiaga paminklų gamyboje. Ji naudojama tūkstančius metų nuo senovės Egipto piramidžių laikų iki dabar. Granitas yra geriausia medžiaga paminklų gamybai, nes ji yra ilgaamžė. Vyrauja klaidinga nuomonė, kad granitas būna tik pilkos spalvos. Iš tiesų jis gali būti įvairių spalvų bei atspalvių: rausva, raudona, žalia, ruda ir juoda. Todėl ši medžiaga atitiks net išrankiausių žmonių poreikius, nes jie galės rinktis ne tik paminklo formą, bet ir spalvą.


Patariame renkantis paminklą ar kitus kapavietės dekoro elementus aklai nesekti mados tendencijų, nes mados gana greitai keičiasi. Be to, kapinės ne ta vieta, kur reikėtų tarpusavyje lenktyniauti. Pagalvokite, kas būtų labiausiai patikę jūsų artimam žmogui, jums ir pagal tai rinkitės. Geriausia šiuo atveju klausyti savo širdies balso.