Straipsniai » Technologijos

Lazerinis graviravimas: originalumas ir puošnumas

2019-02-06
Lazerinį grviravimą dažnai renkasi žmonės, ieškantys originalių dovanų ar tiesiog trokštantys savo namų, biuro ar kitą interjerą papuošti išskirtinėmis detalėmis. Tačiau šios srities meistrai sako, jog tai nėra vienintelė graviravimo paskirtis. Tad ką derėtų žinoti apie lazerinį graviravimą?

Skardos lankstymo ypatumai

2019-01-31
Skardos lankstymas yra būdas pagaminti įvairius daiktus iš šios medžiagos. Lakštinio metalo lenkimo yra metalo formavimo procesas, kuris sukuria plastinę deformaciją per lenkimo ašį. Paprastai lankstymas nesukuria lakštinio metalo storio pokyčių. Pramonėje šis procesas naudojamas siekiant suteikti lakštiniam metalui daugiau tvirtumo ir standumo, pakeisti jo inercijos momentą arba pagerinti produktų išvaizdą.

Paminklų gamyba. Į ką reikia atkreipti dėmesį?

2018-11-13
Paminklo pasirinkimas yra pakankamai sudėtinga užduotis, nes reikia nuspręsti dėl medžiagų, apdailos ir graviravimo. Be to, visus šiuos sprendimus reikia priimti itin sunkią akimirką – netekus artimo ir mylimo žmogaus. Dažnai paminklo užsakymu bei kitais darbais pasirūpina šiek tiek tolimesni giminaičiai arba artimieji, kurie lengviau priima netektį, sugeba blaiviau mąstyti. Juk renkantis paminklą, tvorelę blaivus protas būtinas.

TOP 3 pakavimo medžiagos

2018-11-12
Nors judėjimas yra įdomi žmogaus gyvenimo dalis, tai taip pat yra laikas, kuris gali būti labai įtemptas ir kuriame vis daugėja dalykų, kuriuos reikia daryti ir organizuoti. Tiesą sakant, pakavimo medžiagos naudojamos tiek asmeniniams, tiek komerciniams tikslams. Pavyzdžiui, jeigu jūs persikraustote į naują būstą, reikia saugiai pervežti įvairius daiktus iš taško A į tašką B. Tas pats galioja ir pervežimo paslaugas teikiančioms įmonėms ir kt.

Staklės: rinkitės tik kokybiškas ir ekonomiškas

2018-10-30
Kas yra staklės? Tai – techninis prietaisas naudojamas įvairių medžiagų apdirbimui arba gaminimui. Šiomis spartaus technikos tobulėjimo dienomis tiek pavieniai asmenys, tiek įvairios įmonės sunkiai išsiverčia be šio įrenginio. O jų pasirinkimas išties platus. Tad, kaip išsirinkti pačias našiausias, tik jūsų medžiagai apdoroti tinkamiausias stakles?

Saulės kolektorių galimybės ir pliusai

2016-05-06
Saulės kolektoriai Lietuvoje vis dažniau aptariama šilumos išgavimo alternatyva. Anksčiau buvo klaidingai manoma, kad kolektoriai pasitarnauja tik tokiose šalyse, kuriose daugiau nei pusę laiko per metus intensyviai šviečia saulė. Tai mitas, kuris buvo išsklaidytas profesionalų vis dažniau akcentuojančių, jog šiuolaikiniai saulės kolektoriai puikiai veikia ir tokiose vėsiose šalyse kaip Lietuva.

Kur rengti vestuves?

2016-02-12
Vestuvės – nuostabi šventė, tačiau siekiant, kad viskas ypatingą dieną klostytųsi taip, kaip norima – reikia apgalvoti labai daug smulkmenų ir susidėlioti labai daug taškų į vietas, kad galiausiai liktumėte patenkintas rezultatu. Salės vestuvėms yra dažniausiai pasirenkama vieta, kur planuojama minėti šią šventę.

Kaip pasirinkti autoservisą?

2016-01-15
Daugeliui auto transporto priemonė yra tarsi šeimos narė. Kadangi ji prisideda prie kur kas lengvesnio gyvenimo, natūralu, kad jai skiriama ir daug dėmesio, kad visada būtų sveika ir galėtų atlikti jai paskirtas funkcijas. Kaip pasirinkti autoservisą, kai atsitinka bėda?

Statybų darbai: ar verta samdyti profesionalus?

2016-01-05
Statybų pramonė Lietuvoje gana stipriai pasistūmėjusi į priekį. Jeigu ir jūs planuojate kiek pagražinti savo namus, tokiu atveju verta pagalvoti apie profesionalų pasisamdymą. Kadangi pasirinkimas labai platus – siūlome įvertinti jų suteikiamų paslaugų kokybę ir atsižvelgti į keletą kriterijų.

Keraminės čerpės namams

2015-11-26
Keraminės čerpės pasirenkamos dėl daugelio priežasčių, kadangi namuose jas galima panaudoti įvairiapusiškai. Žinoma, dažniausiai pasirenkamos tuomet, kai norima pakeisti namo stogą. Tai gali būti pats tvirčiausias ir pats geriausias pasirinkimas.

Naftos gaudyklė – ekologijos link

2015-11-25
Gyventi švarioje aplinkoje norime visi, tačiau toli gražu ne visi dedame pastangas, kad būtų pasiektas norimas rezultatas. Naftos gaudyklės yra prietaisai, kurie išvaro vandenį turintį glaudų santykį su naftos produktais.

Biologiniai valymo įrenginiai: švaru ir kokybiška

2015-11-25
Saugoti gamtą yra labai svarbus žmonijos veiksnys. Prie jos teršimo mes prisidedame labai dideliais mastais, tad tuo pačiu privalome būti užtikrinti, kad darome viską, jog jos priežiūra taip pat bus kuo efektyvesnė. Biologiniai valymo įrenginiai yra viena iš tokio pobūdžio alternatyvų apie kurią galima išgirsti vis daugiau informacijos padėsiančios apsispręsti, ar tai reikalingas ir rekomenduotinas pasirinkimas.

Elektriniai prietaisai: pirkimas ir nuoma

2015-11-17
Šiuolaikinės technologijos, elektros prietaisai, įvairiausios inovacijos prisideda prie kur kas paprastesnio mūsų gyvenimo kūrimo. Jeigu jums iškilo poreikius tokius turėti – labai svarbu nuspręsti, koks reikalingas labiausiai, kad žinodama poreikius paprasčiau atrastumėte tinkamiausią variantą.

Vandentiekio filtrai: kaip išsirinkti geriausią ir ką reikia žinoti apie montavimą?

2015-11-16
Visi norėtų buityje naudoti tik kokybišką vandenį, juk būtent nuo priklauso daugelis kitų procesų. Tačiau vandens kokybė ne visada būna tinkama, todėl kartais prireikia pagalbinių priemonių, viena iš jų - vandens filtrai. Taigi, šį kartą apie tai, kaip jį išsirinkti ir kur montuoti.

Kodėl verčiau nuomotis ekskavatorių nei pirkti?

2015-09-07
Išsirinkti tinkamą ekskavatorių savo žemės ūkio darbams gali būti labai sunku. Ypač, jeigu jums ekskavatoriaus reikės ilgam laikui – be abejonės, pirkdami tokią transporto priemonę jūs nenorėsite švaistyti laiko bandant ją po metų parduoti ir įsigyti naujos. Tokiu atveju geriausia alternatyva - ekskavatorių nuoma.

5 aspektai, pagal kuriuos verta rinktis naujas padangas

2015-09-02
Naujų padangų išsirinkimas gali būti gana sunki dilema, kadangi padangų rinkoje dabar yra labai daug pasirinkimų. Į kokius aspektus pravartu atsižvelgti renkantis naujas padangas savo automobiliui?

Kodėl verta investuoti į technologinių linijų automatizavimą?

2015-09-02
Technologinių linijų automatizavimas yra investicija, į kurią sparčiai kapsi milžiniškos lėšos visose didžiosiose tiek Europos, tiek ir pasaulio valstybėse. Visgi, Lietuvoje šių investicijų atžvilgiu situacija yra kiek kitokia – žmonės pakankamai vangiai kreipia į tai dėmesį, ką lemia faktas, jog technologinių linijų automatizavimas reikalauja išties labai didelių investicijų, kurias nemaža žmonių dalis laiko išties labai rizikingomis. Visgi, galime drąsiai teigti, jog pasikliauti šio klausimo skeptikų argumentais tikrai nėra verta, kadangi minėtą vienintelį tokių investicijų minusą atsveria visi jų privalumai.

Kur saugomas internetas

2015-04-21
Mes retai susimąstome apie tai, kaip veikia internetas, saugome savo nuotraukas ir kitas rinkmenas "debesyse" ir nesirūpiname dėl to, kur jos talpinamos, svarbiausia, kad neužimtų vietos mūsų kompiuteriuose. O iš tiesų visa informacija yra kaupiama duomenų centruose, kuriuos galima pavadinti labiausiai saugomais ir daugiausia resursų reikalaujančiais mūsų dienų statiniais. Kiekvienas iš jų – tai tvirtovė, sunaudojanti tiek pat elektros energijos, kiek sunaudoja nedidelis miestas.

„Protingas namas“ – elektroninės statinių valdymo sistemos ir jų galimybės

2014-06-10
Modernizacija skatina permąstyti santykį su tradicijomis. Augant komforto poreikiui, pasigirsta vis daugiau kalbų apie elektronines statinių valdymo sistemas. „Protingas namas“, dar vadinamas „intelektiniu būstu“, suteikia galimybę paprastai ir greitai valdyti namo apšvietimą, elektros ir vandens tiekimą, šildymo įrenginius, oro vėdinimo ir kondicionavimo įrenginius, buitinę techniką, žaliuzių ir užuolaidų sistemas, automatinius vartus ir durų spynas, vaizdo ir garso aparatūrą, apsaugos sistemas, vaizdo stebėjimo kameras ir kitus įrenginius.

Kaip išsirinkti granulinį katilą?

2014-04-17
Granulinių katilų pasiūla stebina savo įvairove ir pasirinkimo galimybėmis. Siekdami palengvinti paieškos procesą ir padėti išsirinkti visus jūsų lūkesčius atitinkantį gaminį, pabandėme aprašyti svarbiausias technines katilų savybes.

Ar viską žinojote apie plyteles?

2013-09-26
Plytelės - tai viena populiariausių vonios bei virtuvės grindų ar sienų dangų. Jos taip pat naudojamos ir klojant koridorius ar kitas patalpas, kuriose yra didelis judėjimas ar kurias norima apsaugoti nuo aplinkos poveikio.

Kokias pastatų šiltinimo technologijas geriausia rinktis?

2013-06-20
Pradedant kalbėti apie tai, kas gali padėti sutaupyti šilumą patalpose ir kokios medžiagos bei pastatų šiltinimo technologijos turėtų būti naudojamos, svarbu paminėti, jog šiluma ne visuomet priklauso vien nuo pastato sienų apšiltinimo. Tai gali priklausyti ir nuo įvairių šilumą spinduliuojančių prietaisų, specialių šildytuvų, šildomų grindų ar net kondicionierių. Taigi, pastato apšiltinimas yra kompleksinis dalykas, priklausomas nuo daugelio faktorių.

Pastatų šiltinimo technologijos - ką svarbu žinoti?

2013-06-16
Ko gero visiems žinoma, kokią naudą teikia pastato apšiltinimas. Nepaisant to, jog pastatas tampa šiltesniu, tai kartu yra ir finansinių išteklių taupymas. Šiluma namams suteikia jaukumo na o šiltoje darbovietėje visuomet smagu dirbti, pernelyg nesijaudinant dėl savo sveikatos būklės ir nešvaistant energijos bandant sušilti kitais būdais.