Straipsniai » Statyba » Statybos taisyklės: patikėkite savo verslo gerą vardą profesionalams

 Statybos taisyklės: patikėkite savo verslo gerą vardą profesionalams
2019-01-23


Statydami namą ar kokį kitą statinį, galvojame, jog pakanka puikaus pastato projekto, geros statybos komandos ir visi darbai eisis kaip iš pypkės. Deja, realybė šiek tiek kitokia. Egzistuoja statybos taisyklės, kurių privalu laikytis. Taigi, ką apima šios taisyklės ir kas jas parengia?


Kas tos statybos taisyklės? Tai yra tisliai įvardytų statinių, įvairių jų dalių, konstrukcijų, statybų tyrinėjimų, produktų, skirtų statyboms, statinio projektavimo, rengimo bei naudojimo techninės priežiūros būdų bendra visuma. Tinkamai ir profesionaliai parengtos statybos staisyklės užtikrina saugų ir sklandų darbą statinio statymo metu ir apsaugo nuo neišvengiamų klaidų, sakykim darbuotojų susižalojimo. Šios taisyklės privalomos tuomet, kai yra įrašytos į rangos ar projektavimo sutartį, ypač jei planuojamas netradicinio statinio projektas su tam tikrais rizikos veiksniais bei ruošiamasi įgyti numatytos veiklos atestatą.


Kitas svarbus klausimas: kam reikalingos tokios statybos taisyklės? Įmonėms jos padeda sumažinti kaštus iki minimumo, nes supaprastinami statybos taisyklių sklaidos ir atnaujinimo darbai, mažinamas popierizmas. Informacija yra nuolatos atnaujinama, atitinkamų sričių specialistai rengia ir recenzuoja dokumentus. Tuo tarpu, visi statybose dalyvaujantys dalyviai turi galimybę informuoti apie klaidas ir teikti pasiūlymus, kad tos klaidos būtų kuo efektyviau ir su minimaliais nuostoliais pašalinamos. Tokiu būdu gerėja įmonės sąntykiai su užsakovais, partneriais, žymiai palengvėja darbo procesas, o visa darbų kokybės valdymo tvarka tampa aiški ir suprantama.


Be abejonės statybos taisyklės garantuoja darbuotojų saugumą, nes numanomi, aptariami ir, kiek įmanoma, pašalinami galimi rizikos veiksniai. Tuo tarpu, pati įmonė išlošia, užsitarnaudama socialiai atsakingos įmonės vardą ir taip įgydama tiek partnerių, tiek konkurentų, tiek savo savo darbuotojų ar trokštančių pas juos įsidarbinti, pagarbą.


Dažnai galima išgirsti: kiekvienas tedirba tai, ką geriausiai išmano. Šis posakis, tikriausiai, tinka ir kalbant apie statybos taisykles. Jeigu trokštate, jog jūsų versle viskas būtų sklandu ir profesionalu, nesistenkite visus darbus atlkti patys, manydami jog taip sutaupysite ir laiko, ir pinigų. Profesionali statybos inžinerijos komanda Jums greitai ir kobybiškai parengs statybos taisykles , suderins dokumentus įmonės atestatui, sukurs ir įdiegs sertifikuojamas kokybės, aplinkosaugos ir darbų saugos vadybos sistemas.