Straipsniai » Statyba » CNC staklės: privalumai bei trūkumai

CNC staklės: privalumai bei trūkumai
2019-01-14

CNC staklės yra kompiuterizuotos staklės. CNC apdirbimas, kuris reiškia „Computer Numerical Control“, yra modernus gamybos metodas, naudojamas valdyti stakles.

Kompiuteriu valdomas procesas naudojamas tiek plastikiniams, tiek metaliniams įrankiams gaminti. Norint gaminti įrankius naudojant CNC apdirbimą, pirmiausia turite sukurti CAD brėžinį 2D arba 3D formatu. Tada šis CAD brėžinys įkeliamas į kompiuterį kodo forma, kuris vadinamas G kodu. CNC mašinoms reikalingas G kodas, kad būtų galima kontroliuoti įvairius gaminio projektavimo aspektus. Tuomet operatorius nustato įrenginį, kad gamintų minėtus įrankius.


CNC apdirbimas turi savų privalumų ir trūkumų. Pažvelkime į šio šiuolaikinio gamybos proceso privalumus.


Darbas atliekamas nepertraukiamai
Palyginti su rankinėmis mašinomis, CNC įrenginiai gali būti eksploatuojami visą dieną be pertraukų. Tai padeda pagerinti našumą, taigi ir mažina gamybos sąnaudas.


CNC staklės dirba tiksliai


CNC įrenginiai yra valdomi kompiuteriu. Dauguma CNC mašinų leidžia valdyti kiekvieną produkto funkciją iki pat paskutinės detalės. Taigi, CNC apdirbimo pagalba galite padaryti tikrai tikslius įrankius. Kadangi viskas yra valdoma kompiuteriu, kiekvienas pagamintas įrankis yra vienodas ir būtent toks, kokio reikalaujama. Jūs netgi galite lengvai atnaujinti savo CNC mašinas ir laikas nuo laiko pridėti naujų funkcijų.


Mažesnis žmonių poreikis


Kadangi kompiuteris atlieka didžiąją dalį su pjovimo įrankiais susijusių užduočių, mašinų valdymui reikia mažiau žmonių. Taigi veiklos sąnaudos, susijusios su CNC apdirbimo verslu, nėra didelės. Paprastai CNC mašinoms valdyti ir prižiūrėti užtenka kelių operatorių.


Aptarėme CNC įrenginių privalumus, o dabar pakalbėkime apie trūkumus.


CNC staklės nėra pigios


Palyginti su rankinėmis mašinomis, CNC mašinos yra brangios. Taigi, jų įrengimo sąnaudos gali būti gerokai didesnės, palyginti su mechaninių pjovimo įrankių įrengimu.


Reikalingi kvalifikuoti darbuotojai


Kadangi kompiuterius reikia tvarkyti CNC apdirbimo procese, užduotį prižiūrėti reikia apmokytų darbuotojų. Kvalifikuotas darbas yra brangesnis nei nekvalifikuotas darbas, kuris gali padidinti gamybos sąnaudas. Šios automatizuotos mašinos taip pat reikalauja kartkartėmis atnaujinti programinę įrangą, o tai padidina veiklos išlaidas.
Taigi CNC staklės bei kiti įrenginiai – modernūs, patogūs, tačiau pakankamai brangūs.