Straipsniai » Statyba

Statybos taisyklės: patikėkite savo verslo gerą vardą profesionalams

2019-01-23
Statydami namą ar kokį kitą statinį, galvojame, jog pakanka puikaus pastato projekto, geros statybos komandos ir visi darbai eisis kaip iš pypkės. Deja, realybė šiek tiek kitokia. Egzistuoja statybos taisyklės, kurių privalu laikytis. Taigi, ką apima šios taisyklės ir kas jas parengia?

Kokie žemės darbai atliekami prieš pradedant statybos darbus?

2019-01-15
Prieš statydami kokį nors statinį, pirmiausia tinkamai turime paruošti žemę, ant kurios puikuosis mūsų namai, vasarnamis, planuojama įkurti įmonė ar koks nors kitas pastatas. Pagauti entuziazmo, dažnai manome, jog patys viską pajėgsime sutvarkyti. Tik pradėjus veikti išaiškėja, jog tai, kaip ir kiekvienas darbas, reikalauja daug profesionalių žinių. Tad, kokie žemės darbai būtini, norint tvirto ir ilgaamžio statinio?

CNC staklės: privalumai bei trūkumai

2019-01-14
CNC staklės yra kompiuterizuotos staklės. CNC apdirbimas, kuris reiškia „Computer Numerical Control“, yra modernus gamybos metodas, naudojamas valdyti stakles.

Staklės: rinkitės tik kokybiškas ir ekonomiškas

2018-10-30
Kas yra staklės? Tai – techninis prietaisas naudojamas įvairių medžiagų apdirbimui arba gaminimui. Šiomis spartaus technikos tobulėjimo dienomis tiek pavieniai asmenys, tiek įvairios įmonės sunkiai išsiverčia be šio įrenginio. O jų pasirinkimas išties platus. Tad, kaip išsirinkti pačias našiausias, tik jūsų medžiagai apdoroti tinkamiausias stakles?

Viskas, ko reikia profesionaliam metalo apdirbimui

2017-10-16
Metalo apdirbimas – tai sudėtingas ir daug patirties reikalaujantis procesas. Įmonėje dirba tik gerai kvalifikuoti ir ne mažesnį nei penkerių metų stažą turintys specialistai.

Kokias statybines medžiagas naudosime ateityje?

2017-01-26
Nenorite atsilikti nuo naujausių statybos ir architektūros tendencijų? Metas susipažinti su ateities medžiagomis!

Kaip pasistatyti Hobito namą?

2016-07-25
Jeigu pavargote nuo triukšmingo gyvenimo betono džiunglėse, neturite užtektinai pinigų nusipirkti butą ar namą, norite nudžiuginti savo atžalas, o gal tiesiog esate užkietėjęs „Žiedų valdovo gerbėjas“ bei norite užsiimti kūrybiška veikla ir savo statybinių įrankių nelaikyti nenaudojamų garaže – įsirenkite savo asmeninį Hobito namą!

Tvirtinimo detalės: viskas, ką reikia apie jas žinoti

2016-03-03
Nors tvirtinimo detalės atrodo įprasta prekė, reikia pabrėžti, kad prieš vykdami įsigyti tvirtinimo priemonių, gerai pagalvotumėte, kokios priemonės iš tiesų jums yra reikalingos. Viskas, ką apie tai turi žinoti kiekvienas pirkėjas, bus pateikta jau netrukus.

Statybų darbai: ar verta samdyti profesionalus?

2016-01-05
Statybų pramonė Lietuvoje gana stipriai pasistūmėjusi į priekį. Jeigu ir jūs planuojate kiek pagražinti savo namus, tokiu atveju verta pagalvoti apie profesionalų pasisamdymą. Kadangi pasirinkimas labai platus – siūlome įvertinti jų suteikiamų paslaugų kokybę ir atsižvelgti į keletą kriterijų.

Keraminės čerpės namams

2015-11-26
Keraminės čerpės pasirenkamos dėl daugelio priežasčių, kadangi namuose jas galima panaudoti įvairiapusiškai. Žinoma, dažniausiai pasirenkamos tuomet, kai norima pakeisti namo stogą. Tai gali būti pats tvirčiausias ir pats geriausias pasirinkimas.

Elektriniai prietaisai: pirkimas ir nuoma

2015-11-17
Šiuolaikinės technologijos, elektros prietaisai, įvairiausios inovacijos prisideda prie kur kas paprastesnio mūsų gyvenimo kūrimo. Jeigu jums iškilo poreikius tokius turėti – labai svarbu nuspręsti, koks reikalingas labiausiai, kad žinodama poreikius paprasčiau atrastumėte tinkamiausią variantą.

Pristatomi kaminai: privalumai ir ypatumai

2015-11-12
Kokiais atvejais dažniausiai montuojami pristatomi kaminai, kokie jų privalumai ar trūkumai?

Kokią stogo dangą pasirinkti savo namams?

2015-10-26
Šiuo metu yra keturios populiariausios stogų dangos, kurios turi skirtingus privalumus ir trūkumus. Padėsime išsirinkti tinkamiausią.

Kodėl namų šildymui verta pasirinkti ekologišką šildymą?

2015-10-08
Jau šią ar artimiausią savaitę šalyje bus įjungiamas šildymas, sukėlęs daug diskusijų. Kokią sistemą reikėtų montuoti siekiant geriausių ekonomiškų ir ekologiškų rezultatų?

Kaip užtikrinti maksimaliai aukštą šiltnamio kokybę?

2015-10-05
Dabar šiltnamius galime rasti praktiškai kiekvienoje sodyboje, kurioje yra bent kiek augalų auginimui tinkamo žemės ploto. Ir tai yra puikiai suprantama, kadangi kokybiškai įrengtame šiltnamyje vienokių ar kitokių augalų kultūrų auginimas yra tikras malonumas. Bet norint to reikia žinoti, ką tiksliai daryti, kad įrengtas šiltnamis būtų maksimaliai kokybiškas – būtent apie priemones, leidžiančias pasiekti tokį tikslą, šiandien ir kalbėsime.

Geologinių tyrimų svarba naujo namo statyboje

2015-09-29
Geologai, kurie atlieka geologinius tyrimus, prisiima atsakomybę ir siekia būsimiems gyventojams užtikrinti, kad jų namas stovės tvirtai ir nemalonių netikėtumų rizika bus minimali. Pasidomėkime pamatų įrengimo ir grunto tyrimo procesais detaliau.

Geras namas prasideda nuo kokybiškų pamatų

2015-09-29
Statant naują namą, iškyla daugybė klausimų – kaip tinkamai pastatyti sienas, kaip prisijungti prie centrinės kanalizacijos, kaip turi pravesti lauko inžineriniai tinklai ir, be abejo, kokia būtų tinkamiausia stogo danga. Šį kartą pakalbėsime apie namo pamatus: ką turėtų atlikti kiekvienas profesionalus statybininkas, kad namo pamatai būtų iš tiesų kokybiški.

Planuojantiems keisti langus: kokius pasirinkti?

2015-09-18
Langai - vienas svarbiausių pastato elementų, kuris yra atsakingas už šilumos išsaugojimą. Kaip pasirinkti geriausiai Jūsų lūkesčius atitinkančią langų rūšį?

Kodėl verčiau nuomotis ekskavatorių nei pirkti?

2015-09-07
Išsirinkti tinkamą ekskavatorių savo žemės ūkio darbams gali būti labai sunku. Ypač, jeigu jums ekskavatoriaus reikės ilgam laikui – be abejonės, pirkdami tokią transporto priemonę jūs nenorėsite švaistyti laiko bandant ją po metų parduoti ir įsigyti naujos. Tokiu atveju geriausia alternatyva - ekskavatorių nuoma.

Kodėl verta investuoti į technologinių linijų automatizavimą?

2015-09-02
Technologinių linijų automatizavimas yra investicija, į kurią sparčiai kapsi milžiniškos lėšos visose didžiosiose tiek Europos, tiek ir pasaulio valstybėse. Visgi, Lietuvoje šių investicijų atžvilgiu situacija yra kiek kitokia – žmonės pakankamai vangiai kreipia į tai dėmesį, ką lemia faktas, jog technologinių linijų automatizavimas reikalauja išties labai didelių investicijų, kurias nemaža žmonių dalis laiko išties labai rizikingomis. Visgi, galime drąsiai teigti, jog pasikliauti šio klausimo skeptikų argumentais tikrai nėra verta, kadangi minėtą vienintelį tokių investicijų minusą atsveria visi jų privalumai.

Nuosavo būsto įsigijimas: į ką atsižvelgti?

2015-08-27
Nekilnojamo turto įsigijimas kiekvienai šeimai yra džiugus momentas, ypač jei tai individualus namas su nuosava kiemo erdve. Parduodami namai yra įvairių dydžių, išplanavimo, jų statybai naudojamos skirtingos medžiagos, kurių įvairovė labai didelė. Kad džiaugsmas neilgai trukus nevirstų slegiančiu nerimu ir liūdesiu, prieš perkant namą būtina įvertinti kelis svarbius aspektus.

Labai užsispyrę pastatai

2015-05-05
Miestai besivystančioje Kinijoje sparčiai auga, o naujų gyvenamųjų rajonų skaičius didėja. Namai statomi chaotiškai, vienas po kito, dažnai neatsižvelgus į tai, kas buvo jų vietoje. Tačiau kartais naujo gyvenamojo rajono kelyje atsiranda "namas vinis" – pastatas, kurio savininkai priešinasi jo griovimui ir lieka jame gyventi nepaisant nieko, dažnai be vandens ir elektros energijos.

Kur saugomas internetas

2015-04-21
Mes retai susimąstome apie tai, kaip veikia internetas, saugome savo nuotraukas ir kitas rinkmenas "debesyse" ir nesirūpiname dėl to, kur jos talpinamos, svarbiausia, kad neužimtų vietos mūsų kompiuteriuose. O iš tiesų visa informacija yra kaupiama duomenų centruose, kuriuos galima pavadinti labiausiai saugomais ir daugiausia resursų reikalaujančiais mūsų dienų statiniais. Kiekvienas iš jų – tai tvirtovė, sunaudojanti tiek pat elektros energijos, kiek sunaudoja nedidelis miestas.

Kodėl verta rinktis plieninę stogo dangą?

2015-02-23
Stogas yra neatsiejama ir viena svarbiausių namo dalių, todėl norisi, jog jis tarnautų ne keletą, o keliolika metų ir derėtų prie bendro namo bei kiemo estetinio vaizdo. Renkantis pačią stogo formą ir jo dangą svarbu atsižvelgti į kelis tam tikrus aspektus, kad liktumėte patenkinti galutiniu rezultatu ir dėl jo priežiūros galėtumėte per daug nesukti sau galvos.

Lauko pavėsinė: kur ir kaip statyti?

2014-07-29
Turbūt sunku įsivaizduoti jaukesnį poilsį už ramius vasaros vakarus su šeima dailioje lauko pavėsinėje. Nors visus mūsų lūkesčius atitinkančią užuovėją gali pastatyti šios srities profesionalai, vis daugiau žmonių statybomis užsiima patys. Iš tiesų, turėdami būtinų žinių bagažą, statyboms skirtas priemones ir šiek tiek laiko, galime džiaugtis jaukia užuovėja vidiniame namo kieme. Pavėsinės dizainas priklauso nuo šeimininko finansinių galimybių ir kūrybiškumo, tačiau dažniausias gyventojų pasirinkimas – medinė vidutinio dydžio pavėsinė.

Kaip įsirengti terasą?

2014-06-17
Terasa asocijuojasi su maloniu poilsiu ir smagiomis akimirkomis. Be to, tinkamai įrengta terasa eksterjerui suteiks išskirtinio žavesio. Nors įrengimo darbus rekomenduojama patikėti profesionalams, vis dėlto skirdami šiam tikslui daugiau laiko, netrukus galėsite džiaugtis ir savo pačių rankomis sukurta užuovėja. Tiesa, nereikėtų pamiršti, kad terasa – gana sudėtingos konstrukcijos statinys, todėl statybų eigą būtina kruopščiai apgalvoti. Iš tiesų apie terasą reikėtų pagalvoti pradėjus namo projektą.

Kaip išsirinkti granulinį katilą?

2014-04-17
Granulinių katilų pasiūla stebina savo įvairove ir pasirinkimo galimybėmis. Siekdami palengvinti paieškos procesą ir padėti išsirinkti visus jūsų lūkesčius atitinkantį gaminį, pabandėme aprašyti svarbiausias technines katilų savybes.

Pavėsinė – praktiška kiemo puošmena

2014-03-21
Tik nušvitus pirmiesiems šiltesnės saulės spinduliams, daugelis suskuba į lauką ar, jei turi, savą kiemą. O čia norėtųsi turėti gražų, jaukų kampelį, kuriame būtų galima patogiai pasišnekučiuoti, paskaityti gerą knygą ar išgerti kavos. Idealiausia vieta tam – pavėsinė.

Tvora – kiekvienų namų saugumui

2014-01-20
Kiekvienas, turintis nuosavą namą dažniausiai nori apsitverti jį tvora. Tvora ne tik žymi žemės valdas, bet ir apsaugo nuo vagių ar įkyrių kaimynų žvilgsnių. Prieš imantis statyti šį objektą, reikia gerai žinoti ne tik tai, kokios medžiagos yra pačios patvariausios, bet taip pat ir kokių reikalavimų statantis tvorą negalima pažeisti.

Nauja stogo danga: kaip nesuklysti?

2013-12-04
Architektinių namų projektų pasiūla – milžiniška. Visi projektai kuriami taip, kad atitiktų tiek sklypų dydžius, tiek skirtingo dydžio biudžetus.

Laminatas ar medinės grindys

2013-11-11
Grindų klojimas - tai ilgalaikė investicija, todėl nenuostabu, kad kapitalinio remonto metu dažnam patalpų savininkui kyla klausimų kokią dangą pasirinkti.

Stogo dengimas - patarimai žaliems

2013-09-26
Namo stogas yra svarbi namo konstrukcijos dalis, funkcionuojanti ne tik kaip apsauga nuo kritulių, tačiau užtikrinanti ir šilumos sulaikymą. Tad tam, kad stogas būtų maksimaliai efektyvus, reikalinga tinkama stogo konstrukcija.

Kodėl verta rinktis plastikinius langus?

2013-07-12
Šiais laikais, kai langų pasirinkimo galimybės yra ganėtinai plačios, pasirinkti vieną iš visų yra sudėtinga. Vis dėlto pirmąją vietą užima plastikiniai langai, kurie yra pagaminti iš PVC ( poli vinilo chlorido) granulių. Dažnai, atėjus laikui keisti langus, žmogus ima svarstyti, kokius langus pasirinkti. Žinoma, kiekvienas langų tipas turi savo pliusų ir minusų, tačiau PVC profilio langams galima priskirti daugiau teigiamų savybių nei iš kitų medžiagų pagamintiems langams. Taigi, kodėl verta rinktis plastikinius langus?

Plastikiniai langai - gera investicija

2013-07-12
Plastikiniai langai Lietuvoje išpopuliarėjo ne per seniausiai - vos prieš keliolika metų. Tai buvo novatoriška alternatyva lietuviams, įpratusiems prie medinių langų rėmų. Tačiau ši naujovė netruko prigyti ir Lietuvos rinkoje.

Kokias pastatų šiltinimo technologijas geriausia rinktis?

2013-06-20
Pradedant kalbėti apie tai, kas gali padėti sutaupyti šilumą patalpose ir kokios medžiagos bei pastatų šiltinimo technologijos turėtų būti naudojamos, svarbu paminėti, jog šiluma ne visuomet priklauso vien nuo pastato sienų apšiltinimo. Tai gali priklausyti ir nuo įvairių šilumą spinduliuojančių prietaisų, specialių šildytuvų, šildomų grindų ar net kondicionierių. Taigi, pastato apšiltinimas yra kompleksinis dalykas, priklausomas nuo daugelio faktorių.

Pastatų šiltinimo technologijos - ką svarbu žinoti?

2013-06-16
Ko gero visiems žinoma, kokią naudą teikia pastato apšiltinimas. Nepaisant to, jog pastatas tampa šiltesniu, tai kartu yra ir finansinių išteklių taupymas. Šiluma namams suteikia jaukumo na o šiltoje darbovietėje visuomet smagu dirbti, pernelyg nesijaudinant dėl savo sveikatos būklės ir nešvaistant energijos bandant sušilti kitais būdais.

Ekologiška statyba Lietuvoje

2013-06-13
Lietuvoje, populiarėjant ekologiškam gyvenimo būdui, vis dažniau šnekama apie tai, kas yra ekologiška objektų statyba. Ir nors ši sritis dar visai nauja, tačiau susidomėjimas ja nuolat didėja.