Straipsniai » Nekilnojamas turtas » Kaip išsirinkti sklypą?

Kaip išsirinkti sklypą?
2013-06-16

Ko gero ne vieno žmogaus ar šeimos svajonė - tai nuosavas namas atokiau nuo miesto šurmulio, toliau nuo pašalinių akių, - toks, kuriame galima jaustis nevaržomai, šalia kurio galima įsirengti nedidelę pievelę, pasisodinti medžių ar užsiauginti truputį daržovių bei vaisių.

Ir nors toks nekilnojamas turtas kartais skaitomas prabanga, tačiau visuomet galima rasti išeičių šiai svajonei įgyvendinti. Taigi, ko gero pirmasis žingsnis, neskaitant finansinių galimybių įvertinimo, yra sklypo pasirinkimas.

Ieškant sklypo savo naujajam būstui svarbu susidaryti tam tikrą veiksmų planą, kuriuo remiantis paieška taptų kur kas paprastesnė.

Nors sklypų pasiūla Lietuvoje gana didelė, jums visgi reikėtų apsispręsti, kuriame miesto rajone norėtumėte gyventi. Taigi, apsvarstykite, ar tai turėtų būti atnaujinama sodų bendrija, ar atskiras nuosavų namų rajonas, o gal toliau nuo miesto esanti gyvenvietė. Ne visas nekilnojamas turtas turi būti brangus. Jei ieškotės nuošalesnės vietos, galite pasirinkti nuo miesto kiek labiau nutolusį sklypą. Tai galbūt ir pailgins jūsų kelionę iki darbovietės, tačiau tokio sklypo privalumai dėl šios priežasties neturėtų būti nusverti.

Rinkdamiesi vietovę, apžiūrėkite ją patys. Dažnai sakoma, jog žmogus turi pajausti jam tinkamą vietą, todėl jokie reklaminiai lankstinukai ar kitų gyventojų atsiliepimai negali būti argumentais šiuo atveju. Žinoma, komentarai internete gali pakoreguoti jūsų pasirinkimą, tačiau nevenkite pasikliauti ir savo nuojauta.

Taip pat nepamirškite įvertinti kitų svarbių kriterijų, renkantis vietą, kurioje planuojate įsigyti nekilnojamą turtą. Pasidomėkite, ar vietoves demografinė bei socialinė padėtis atspindi jūsų lūkesčius. Jei turite mažamečių vaikų, įvertinkite galimybes jiems lankyti darželį ar mokyklą. Taip pat apžiūrėkite vietovėje esančias prekybos maistu ar kitomis prekėmis vietas, medicinos įstaigas.

Jei ieškote vietos, kurioje būtų smagu ne tik gyventi, bet ir leisti laisvalaikį, pasidomėkite čia esančiomis galimybėmis, - vandens telkiniais, miškingomis vietomis, parkais, galimybėmis sportuoti lauke, vaikų žaidimų aikštelėmis ar kitomis vietomis, kuriose galima turiningai praleisti laiką.

Taip pat įvertinkite susisiekimo galimybes - viešojo transporto srautą, galimybes patogiai keliauti automobiliu ar kitomis transporto priemonėmis.

Įvertinus šias aplinkybes, derėtų apsispręsti ir dėl galimo šiam tikslui skirti biudžeto dydžio. Jei turite keletą norimo įsigyti nekilnojamo turto variantų, biudžeto dydis gali šį variantų ratą šiek tiek susiaurinti - kai kurie rajonai ar gyvenvietės laikomi prestižiniais, todėl net nesant adekvačioms priežastims, tokiose vietose esantys sklypai gali kainuoti kur kas daugiau.

Rinkdamiesi sklypo vietą atkreipkite dėmesį ir į tai, kiek tektų investuoti į paties sklypo sutvarkymą, jo išlyginimą, jau neskaitant namo, kurį jame planuojate statytis. Kai kuriems sklypams reikalingas ypatingas paruošimas, todėl įsigiję pigesnį rizikuojate turėti papildomų išlaidų sklypo tvarkymui. Todėl įvertinkite sklypo būklę, gruntą sklype, galimybes jame įdiegti visas komunikacijas.

Kai kuris nekilnojamas turtas parduodamas tik su parengtais, tačiau nepilnai suderintais projektais. Tokiu atveju gali tekti sugaišti nemažai laiko tvarkantis reikalingus dokumentus, o taip pat tai gali pareikalauti papildomų išlaidų ir nervų. Todėl prieš įsigydami sklypą, išsiklausinėkite pardavėjų visų smulkmenų, vėliau galinčių tapti trukdžiais. Taip pat įsitikinkite, jog namo, kurį planuojate statytis, plotas, neviršys leistinų sklypo užstatymo ribų.

Taigi, jei nekilnojamas turtas nėra sritis, kurioje gerai nusimanote, pabandykite iš anksto pasidomėti, pasikonsultuokite su specialistais. Pernelyg atsainus požiūris į sklypo pasirinkimą gali suteikti papildomų problemų ir finansinių nuostolių ateityje. Todėl būkite budrūs ir atidūs,- sklypas gali būti vienu didžiausių jūsų gyvenimo pirkinių, tad, kaip sakoma patarlėje - geriau šimtą kartų pamatuokite ir tik tuomet "kirpkite".


Įmonių katalogas