Straipsniai » Nekilnojamas turtas » Sodo namelių tipai. Kokį rinktis?

Sodo namelių tipai. Kokį rinktis?
2018-10-26

Mediniai sodo nameliai paprastai yra ramus prieglobstis toliau nuo intensyvaus miesto ritmo, tačiau jie nėra tiesiog iš medžio rąstų sudėliota pašiūrė. Tokie vasarnamiai turi savo istoriją, savo tipus ir, priklausomai nuo jūsų poreikio, panaudojimo būdus. Kai kurie tinkami tik vasarą, kai kuriuose galima šildytis ir žiemą. Didesni ir mažesni, tačiau visi iš medienos – o kaip pasirinkti patį geriausią?

Funkcionalūs skandinaviški nameliai

Skandinavai sodo namelius labai vertina ir juose laiką leidžia ne tik šiltesnes vasaros dienas. Tokio tipo nameliai yra su apšiltinimu, juose daugiau vietos, todėl daug kam vasarnamiai tampa antrais namais. Savaitgaliai, atostogos – esant progai pabėgti, ši mažesnė įprasto namo versija prie ežero, jūros, miško ar kalnuose virsta idealia pastoge.

Tikriausiai nėra nuostabu, kad sodo nameliai dar niekada nebuvo tokie populiarūs. Šiais laikais tokie sodo nameliai taip pat dažnai nuomojami turistams ar tos pačios šalies gyventojams, siekiantiems pailsėti, tačiau neturintiems nuosavos vietos gamtos apsupty.

Sodo nameliai tik vasarai

Lietuvoje sodo nameliai be papildomos šilumos izoliacijos yra gan populiarūs. Kadangi mūsų šalyje daug medienos, ji nėra brangi; tokio namelio statybai išleisite mažiau nei rinkdamiesi kitokias statybines medžiagas. Be patrauklios kainos, mediniai nameliai taip pat yra ekologiški ir pasižymi itin puikiu mikro-klimatu.

Sodo nameliai jūsų namo sklype

Yra šalių, kuriose labai mėgstami į pavėsines panašūs sodo nameliai namo teritorijoje. Žmonės juose įsirengia nedidelę svetainę, darbo kampelį arba vietą susodinti svečius. Uždara, nedidelė erdvė su dideliais langais sukuria ypatingą jaukumą, ypač kai šiltą vasaros dieną ar vakarą lyja. Priklausomai nuo jūsų žinių ir patirties, tokį namelį susiręsti galėsite ir patys.

Gerai apgalvokite savo sodo namelio paskirtį, nes tik tada galėsite teisingai pasirinkti namelio tipą. Gerų darbų!