Straipsniai » Interjero dizainas » Minimalistinis stilius interjere: kūrybinė laisvė ir naujausios tendencijos

Minimalistinis stilius interjere: kūrybinė laisvė ir naujausios tendencijos
2014-04-10

Minimalizmas yra savitas požiūris į pasaulį, į gyvenimą, į namų išplanavimą ir interjero galimybes. Specialistai tvirtina, kad minimalistinis būstas skirtas šiuolaikiškam, jaunam, energingam ir plačių pažiūrų žmogui, kuriam svarbiausia – gyvenamosios patalpos funkcionalumas. Paprastai tokie žmonės vengia spalvingų dekoro elementų, kadangi šie juos vargina ir trukdo susikaupti. Toks būstas netinkamas švelnios sielos žmonėms, ramiai šeimai bei vaikams, kadangi čia pernelyg daug šaltų erdvių, trūksta jaukumo, šilumos ir meilės.

Minimalistinio stiliaus bruožai

Minimalistinis stilius siejasi su tvarka ir gana griežtomis taisyklėmis. Šio stiliaus šaknys jungiasi su japoniško interjero tradicijomis. Pagrindinė minimalizmo taisyklė tvirtina, kad mažiau yra daugiau. Tiksliau – kuo mažiau, tuo gražiau. Šiuo stiliumi įrengti būstai išsiskiria tuščiomis ir švariomis erdvėmis. Baldų ir buitinės technikos tokiame bute yra tiek, kiek būtina. Tiesa, daugelis žmonių yra klaidingai įsitikinę, kad minimalistinis stilius reiškia tuščias sienas. Iš tiesų estetinė funkcija minimalistiniame stiliuje visuomet išlieka svarbi, tiesiog čia siekiama pabrėžti aiškias linijas ir tvarką. Į šį griežto dizaino būstą žaismo ir gyvybės įneša unikalių formų baldai ir netikėta spalvų dermė.

Erdvės paskirstymas

Minimalistinio stiliaus šalininkai siekia gyventi funkcionaliai ir patogiai. Siekiant įgyvendinti minėtąją idėją, visų pirma reikia gerai suformuoti patalpos erdves. Nepamirškite, kad erdvių negalėsite keisti kada tik užsimanysite, todėl patalpa turi būti projektuojama atsakingai ir apgalvotai. Jei nesate apsisprendę, pertvarom galite panaudoti stumdomas duris ar kilnojamas širmas. Pradėdami namų projektą, visų pirma nuspręskite, kokių erdvių – atvirų ar uždarų – jūs norite. Be to, reikėtų apsispręsti ir dėl to, ką namuose veiksite – ar dirbsite, ar ilsėsitės, ar leisite laiką su draugais. Jei turite didelį būstą, nepamirškite pagalvoti ir apie papildomas erdves, pvz., drabužines ar sandėlius, jų įrengimą. Sandėlis praverstų šalia virtuvės, o drabužinė – šalia vonios kambario ar miegamojo.

Spalvų ir aksesuarų parinkimas

Paprastai minimalistinio stiliaus būste sienos dažomas švelnia balta spalva. Tiesa, paskutiniu metu populiarėja ir kiti ramūs atspalviai, todėl sienas galite dažyti, pavyzdžiui, koralo spalva. Šviesios spalvos vizualiai padidina patalpą ir suteikia jai prabangos pojūčio. Paprastai minimalistinio stiliaus būste langai yra nedengiami užuolaidomis, o grindjuostės išsiskiria savo kuklumu (jos turėtų būti švarios ir blizgėti). Buitiniai ir virtuvės baldai yra blizgančio paviršiaus, jiems dažniausiai parenkamas granito stalviršis. Tokį pasirinkimą nulemia lengva baldų priežiūra.

Nors minimalistiniame stiliuje dominuoja šviesios spalvos, tačiau pamažu įsitvirtina ir ryškesnių spalvų (mėlynos, žalios, oranžinės) derinių žaismas. Pastaruoju metu atsiranda ir daugiau ornamentų, floristinių motyvų. Subtiliai parinkta spalvinė dekoracija (pvz., spalvinga gėlė ant baltos sienos) visam interjerui suteiks išskirtinio originalumo.

Kurdami minimalistinio stiliaus interjerą daugiau dėmesio skirkite apšvietimui. Tokiame bute tiks milžiniški šviestuvai, statomi ant grindų ir mažos paslėptos lemputės, suteikiančios visam kambariui elegantiško žavesio. Žinoma, laikantis minimalistinio stiliaus taisyklių, svarbiausia – nepersistengti montuojant apšvietimo sistemas.

Aksesuarų tokiame būste neturėtų būti daug, knygų lentynos, indai, stalai turėtų būti paprastų formų, vienspalvių medžiagų. Paprastai tokiame bute vengiama paveikslų ar kitų meninių puošybos elementų. Ant sienos gali kabėti vienas ar keli subtilūs tapybos darbai, tačiau jie neturėtų užgožti laisvos erdvės.

Nuotraukos: pinterest.com