Straipsniai » Interjero dizainas » Malonus kvapas namuose – išskirtinis interjero akcentas

Malonus kvapas namuose – išskirtinis interjero akcentas
2014-02-25

Mūsų namuose apsilankę svečiai visų pirma pajunta išskirtinį būsto aromatą. Kiekvienas butas turi savitą, konkrečiai jam būdingą kvapą. Neretai iš jo sprendžiame ne tik apie namus, kuriuose svečiuojamės, bet ir apie šio būsto savininkus – jei kvapas malonus, čia gyvenantys žmonės mums atrodo svetingesni, mielesni, draugiškesni. Jei kvapas prastas, galvojame, kad būsto savinininkai yra netvarkingi ir apsileidę. Visi siekiame, kad namai, kuriuose gyvenam, būtų ne tik tvarkingi, bet ir maloniai kvepėtų. Deja, nors ir kiek besirūpiname švara, kartais namuose tvyro itin slogus aromatas.

Paprastai visi nemalonūs kvapai pasiekia mus iš virtuvės – joje kasdien kaupiasi įvairios maisto atliekos, dažniausiai laikomos plastikiniame maišelyje šiukšlių dėžėje. Visi maisto likučiai yra nuolatos veikiami drėgmės (virtuvėje jos neišvengsim) bei karščio (mes nuolatos ką nors kepame ar verdame). Susidarius šiai situacijai, pradeda veistis bakterijos, todėl patalpoje atsiranda nemalonus kvapas. Siekdami to išvengti, šiukšles iš namų išneškime kiek įmanoma dažniau. Jei kvapas įsigėrė į šiukšliadėžę, nieko nelaukdami išplaukite ją, naudodami specialias priemones. Kartais nemalonus kvapas sklinda ir iš kriauklės – siekdami jo atsikratyti, į nuotekų angą įpilkite maždaug pusę stiklinės vandens, tuomet supilkite stiklinę acto. Po kurio laiko paleiskite šalto vandens srovę ir palaikykite. Šis būdas tiks ir tuo atveju, jei norite atsikratyti nemalonaus nuotekų kvapo vonios kambaryje.

Nemalonus aromatas jūsų būste gali sklisti ir iš drabužių spintos – ten gulintys drabužiai, negalėdami mėgautis grynu oru, prisigeria nemalonaus kvapo, todėl privalote reguliariai, kelis kartus per metus, iškraustyti visą spintą ir išvėdinti ten esančius daiktus. Nepamirškite išvalyti lentynų, pertvarų ir stalčių. Siekdami geriausio rezultato tarp drabužių galite įdėti sausų kvepalų.

Daug problemų atsiranda ir dėl blogos ventiliacijos. Ypatingai dažnai su šia problema susiduria daugiabučių gyventojai, kadangi tokiuose namuose vėdinimo sistema įrengta nekokybiškai – oro srautai maišosi netolygiai, todėl prastas oras nepakeičiamas šviežiu oru. Be to, nemalonus kvapas gali atsirasti ir tuo atveju, jei patalpa pernelyg stipriai šildoma ir nėra vedinama. Bet kuriuo atveju problemos dėl ventiliacijos turi būti sprendžiamos greitai ir pasitelkus specialistų pagalbą – greičiausiai reikės perdaryti visą ventiliacijos sistemą.

Siekdami suteikti patalpai gaivos, dažniausiai griebiamės oro gaiviklių, tačiau tai nėra pats patikimiausias būdas, padedantis kovoti su nemalonia situacija. Oro gaivikliai yra cheminiai preparatai, kurie kenkia mūsų sveikatai, be to, yra daugybė atvejų, kada šių gaiviklių pritaikyti paprasčiausiai negalime, kadangi prastas kvapas įsigeria į baldus, į sienas, užuolaidas ar rūbus. Viena patikimiausių priemonių, padedančių kovoti su nemaloniais kvapais, yra actas. Jei patalpoje jaučiate nemalonų kvapą ir nežinote, iš kur jis kyla, įpilkite acto į nedidelį dubenį ir palikite jį stovėti pernakt, o ryte galėsite džiaugtis kur kas gaivesniu aromatu. Šis būdas tinka ir naikinant rūkalų ar degėsių kvapus. Actu pašalinsite ir nemalonų kvapą šaldytuve. Acto rūgštingumas ne tik ištirpdo prastai kvepiančias medžiagas, bet ir naikina nemalonų kvapą sukeliančias bakterijas. Dėl šios priežasties actas gali būti naudojamas beveik visiems nemaloniems kvapams naikinti, žinoma, jei paties acto kvapas jūsų neerzina. Jei acto kvapas jums per stiprus, galite atskiesti jį įvairiais eteriniais aliejais.

Kita veiksminga prasto kvapo šalinimo priemonė yra soda, dažniausiai naudojama kilimų, baldų bei kitų minkštų paviršių kvapui gerinti. Įtrinkite sodą į nemaloniai kvepiantį audinį ir palikite 10–20 minučių, o tada susiurbkite sodą dulkių siurbliu. Jei kankina nemalonus kvapas šaldytuve, galite jame palaikyti dubenėlį sodos, tačiau sodą skleidžia tam tikras medžiagas, dėl kurių greičiau vys šaldytuve esantys vaisiai ir daržovės. Kovai su nemaloniais kvapais galite pasitelkti ir citriną. Citrinos sultimis suvilgykite nemaloniai kvepiantį paviršių ir po kurio laiko nepageidaujamas kvapas išnyks. Su kvapais padės kovoti ir kava, kuri labiausiai tinka cigarečių dūmams naikinti – pabarstykite kavos ant kilimo ar kitų paviršių, kuriuose jaučiamas įsisenėjęs dūmų kvapas, ir palaikykite kelias dienas.

Siekdami palaikyti malonų aromatą namuose, pavasarį ir vasarą prisirinkite aromatinių augalų, juos sudžiovinkite ir pasigaminkite puokštelių, kuriomis papuošite aplinką. Džiovintų aromatinių augalų galite pridėti į medvilninius maišelius ir šiuos sausus kvepalus laikyti drabužių spintoje ar spintelėje. Išskirtinių kvapų patalpai suteiksite nusipirkę aromatinių lazdelių – jos sukurs raminančią atmosferą ir pripildys jūsų būstą pačiais įvairiausiais aromatais. Siekdami sukurti unikalų kvapą, galite pabandyti suderinti kelis skirtingus kvapus, tiesa, privalote rinktis tokius, kurie vienas kitą papildytų. Maloniais kvapais galėsite mėgautis ir pasistatę kelias aromatines žvakes – jos ne tik suteiks išskirtinai malonų aromatą, bet ir papuoš interjerą. Nepamirškite, kad skirtingi kvapai skirtingai veikia jūsų savijautą, pvz., levandų kvapas atpalaiduoja, o erškėčių kvapas suteikia energijos.

Nuotrauka: flickr.com