Straipsniai » Interjero dizainas » Parketo įrengimas. Kaip išsirinkti parketlentes?

Parketo įrengimas. Kaip išsirinkti parketlentes?
2019-02-11


Jau daugelį metų parketas yra pagrindinis dizaino ir vidaus erdvės elementas. Kodėl taip atsitiko? Tai ne tik mada, nes mediena yra žinoma dėl savo savybių: didelis elastingumas, didelis atsparumas, ji yra puikus šilumos ir garso izoliatorius. Medienos parketo įrengimas yra geriausias sprendimas, jei norite savo namuose sukurti sveiką, jaukią ir patogią atmosferą.


Parketo pasirinkimo galimybės tikrai yra didelės, nes yra įvairių medienos rūšių, kurias galima įvairiai derinti, apdoroti. Tad sau tinkamą parketą ras net patys išrankiausi žmonės.


Masyvi mediena arba sluoksniuota


Dažnai žmonės atkreipia dėmesį į parketo spalvą, dizainą, bet ne į šį elementą. Kietosios medienos parketas yra pagamintas iš aukštos kokybės vieno sluoksnio medienos, kuri yra tikrai arti originalios medienos. Tiems, kurie žavisi labiau tradiciniais ar klasikiniais stiliais, šio tipo parketas labai patinka. Sluoksniuotas parketas susideda iš dviejų ar trijų sluoksnių: vienas iš jų yra medžio masyvas, o kiti – prastesnės kokybės medienos dalis. Šio tipo parketo privalumas yra paprastas ir greitas montavimas, o ir atrodo jis pakankamai gražiai, žaismingai.


Medienos tipas


Ąžuolas, klevas, bambukas, uosis, alyvmedis, akmenmedis ir kt. - parketams naudojamos įvairios medienos rūšys! Bet kodėl turėtume pasirinkti vieną iš šių medžiagų, o ne kitą? Be estetinio skonio, turime atsižvelgti į pasirinktos medienos technines charakteristikas.


Pavyzdžiui, ąžuolo parketas turėtų būti įrengiamas aplinkoje, kurios temperatūra yra nuo 15 iki 30°C, o oro drėgmės lygis yra nuo 45% iki 65%. Alyvmedžio medienos parketas turėtų būti įrengiamas aplinkoje, kur temperatūra neturėtų viršyti 25°C. Afrikinės afzelijos medienos parketas turi tas pačias savybes, tačiau jis keičiasi, nes yra labai atsparus ir gali būti naudojamas aplinkoje, kur gali būti tiesioginis kontaktas su vandeniu, pavyzdžiui, virtuvėje ar tualete.


Spalvos ir erdvės


Dažnai, jei galvojame tik apie parketo spalvą, galime padaryti netinkamą pasirinkimą. Tiesą sakant, erdvė turėtų būti pagrindinis veiksnys, turintis įtakos mums, renkantis spalvas. Jei vieta, kur planuojamas parketo įrengimas yra maža arba siaura, turėtume pasirinkti atviresnę spalvą. Tokiu būdu erdvė atrodys didesnė ir šviesesnė.