Straipsniai » Interjero dizainas » Kokybiški dažai sienoms – 5 savybės, į kurias būtina atkreipti dėmesį

Kokybiški dažai sienoms – 5 savybės, į kurias būtina atkreipti dėmesį
2018-11-07

Jeigu įsirengiate arba remontuojate savo būstą, neabejotinai svarstote, kaip išdažyti sienas. Sunku išsirinkti ne tik sienų dažų spalvas, bet ir pačius dažus. Svarbu ne tik atitaikyti spalvą, bet ir išsirinkti kokybiškus, aplinkai nekenksmingus, ilgaamžius, valymui bei plovimui atsparius, pralaidžius vandens garams dažus.


Geriausia rinktis vandens pagrindo dažus sienoms

Dėl šiuolaikinių dažymo technologijų yra dažų, skirtų kiekvienam paviršiaus tipui. Daugeliu atvejų profesionalūs dažytojai renkasi akrilo dažus luboms, mažai blizgius akrilinius dažus sienoms, ir pusiau blizgius arba blizgius akrilinius dažus medienai.
Vandens pagrindo akriliniai dažai turi daug privalumų, palyginti su aliejiniais dažais. Tai geras pasirinkimas, nes vandens pagrindo dažais nudažytas sienas galima lengvai nuvalyti drėgna šluoste, jeigu jos apsitaškė, išpurvino vaikai ir pan. Skirtingai nuo emalio dažų, akriliniai dažai, kai jie naudojami, neišmeta beveik jokių garų ar smalkių. Be to, jie greičiau išdžiūsta ir paprastai kainuoja mažiau. Aliejaus pagrindu pagaminti emaliniai dažai gali būti ypač patvarūs ir dažnai naudojami labai kokybiškam darbui, tačiau akriliniai dažai savo savybėmis yra nepralenkiami.


Matiniai dažai

Matiniai kokybiški dažai sienoms užtikrina švelnią, be blizgesio apdailą ir padeda paslėpti smulkius paviršiaus trūkumus. Tai lengva pritaikyti ir yra geriausias pasirinkimas luboms ir sienoms mažose patalpose, ten, kur sienos sunkiai prieinamos vaikams ir pan. (taigi maža tikimybė, kad jos bus kuo nors suteptos).


Pusiau blizgūs satino dažai
Švelnus (satino) apdailos dažai sienoms apjungia švelnią, lygią dažų apdailą su pusiau blizgia. Tai idealiai tinka sienoms tose patalpose, kur jos yra lengvai prieinamos, dažnai išsitepa, todėl jas reikia reguliariai valyti.


Pusiau blizgūs dažai
Pusiau blizgančius dažus yra šiek tiek sunkiau pritaikyti įvairiems paviršiams nei matinius ar mažai blizgius produktus, bet būtent tokie dažai yra labai lengvai plaunami. Paprastai jie naudojami palangėms, durims dažyti, apdailai, virtuvėse ir vonios kambariuose, kur yra svarbus atsparumas drėgmei ir plovimas.


Blizgūs dažai
Itin blizgūs kokybiški dažai sienoms yra labai atspindintys, tai reiškia, kad bus pabrėžti bet kokie paviršiaus defektai. Jei ketinate naudoti blizgus dažus, turėsite kruopščiai paruošti paviršių. Didelio blizgesio dažų privalumas yra jų atsparumas riebalams ir drėgmei, todėl lengva valyti.