Straipsniai » Ekologija

Durpės: galimybės ir iššūkiai Lietuvoje

2016-11-15
Durpėmis vadinama organinė uoliena, susidaranti iš pelkių augalijos liekanų – kerpių, meldų, kiminų ir kitų augalų. Per tūkstančius metų susiformavo daug jų panaudojimo būdų: kurui, substratams ir net gydymui... Ką dar verta žinoti apie durpes?

Kaip pasistatyti Hobito namą?

2016-07-25
Jeigu pavargote nuo triukšmingo gyvenimo betono džiunglėse, neturite užtektinai pinigų nusipirkti butą ar namą, norite nudžiuginti savo atžalas, o gal tiesiog esate užkietėjęs „Žiedų valdovo gerbėjas“ bei norite užsiimti kūrybiška veikla ir savo statybinių įrankių nelaikyti nenaudojamų garaže – įsirenkite savo asmeninį Hobito namą!

Naftos gaudyklė – ekologijos link

2015-11-25
Gyventi švarioje aplinkoje norime visi, tačiau toli gražu ne visi dedame pastangas, kad būtų pasiektas norimas rezultatas. Naftos gaudyklės yra prietaisai, kurie išvaro vandenį turintį glaudų santykį su naftos produktais.

Biologiniai valymo įrenginiai: švaru ir kokybiška

2015-11-25
Saugoti gamtą yra labai svarbus žmonijos veiksnys. Prie jos teršimo mes prisidedame labai dideliais mastais, tad tuo pačiu privalome būti užtikrinti, kad darome viską, jog jos priežiūra taip pat bus kuo efektyvesnė. Biologiniai valymo įrenginiai yra viena iš tokio pobūdžio alternatyvų apie kurią galima išgirsti vis daugiau informacijos padėsiančios apsispręsti, ar tai reikalingas ir rekomenduotinas pasirinkimas.

Nagų grybelis: kaip jo išvengti?

2015-11-23
Nagų grybelis yra ypač nemalonus susirgimas: jo metu ne tik lydi nemalonūs pojūčiai, bet ir pasikeičia nagų išvaizda, tad apie atvirą avalynę belieka tik pasvajoti. Na, o tuo atveju, jei ši liga nebus gydoma laiku, pasekmės gali būti ir dar skaudesnės. Ir vis dėlto, labai svarbu ne tik laiku suspėti gydyti ligą, bet ir elgtis taip, kad būtų užkirstos visos įmanomos galimybės susirgti šia liga. Kaip to išvengti?

Kodėl Lietuvoje verta keliauti dviračiais?

2015-10-19
Nors važinėjimo dviračiais paklausa nėra didelė, bet jos augimo sparta yra išties įspūdinga. Tokią situaciją iš esmės formuoja keletas priežasčių, sudarančių išties labai geras sąlygas norint Lietuvoje savo laisvalaikį leisti būtent važinėjantis dviračiais.

Kodėl namų šildymui verta pasirinkti ekologišką šildymą?

2015-10-08
Jau šią ar artimiausią savaitę šalyje bus įjungiamas šildymas, sukėlęs daug diskusijų. Kokią sistemą reikėtų montuoti siekiant geriausių ekonomiškų ir ekologiškų rezultatų?

Kaip užtikrinti maksimaliai aukštą šiltnamio kokybę?

2015-10-05
Dabar šiltnamius galime rasti praktiškai kiekvienoje sodyboje, kurioje yra bent kiek augalų auginimui tinkamo žemės ploto. Ir tai yra puikiai suprantama, kadangi kokybiškai įrengtame šiltnamyje vienokių ar kitokių augalų kultūrų auginimas yra tikras malonumas. Bet norint to reikia žinoti, ką tiksliai daryti, kad įrengtas šiltnamis būtų maksimaliai kokybiškas – būtent apie priemones, leidžiančias pasiekti tokį tikslą, šiandien ir kalbėsime.

5 aspektai, pagal kuriuos verta rinktis naujas padangas

2015-09-02
Naujų padangų išsirinkimas gali būti gana sunki dilema, kadangi padangų rinkoje dabar yra labai daug pasirinkimų. Į kokius aspektus pravartu atsižvelgti renkantis naujas padangas savo automobiliui?

Mažas darželis Jūsų bute

2015-06-26
Ką daryti tiems, kas įprato parduotuvėse pirkti nuplautas morkas ir fasuotus žalumynus? Auginti juos bute!

Kur saugomas internetas

2015-04-21
Mes retai susimąstome apie tai, kaip veikia internetas, saugome savo nuotraukas ir kitas rinkmenas "debesyse" ir nesirūpiname dėl to, kur jos talpinamos, svarbiausia, kad neužimtų vietos mūsų kompiuteriuose. O iš tiesų visa informacija yra kaupiama duomenų centruose, kuriuos galima pavadinti labiausiai saugomais ir daugiausia resursų reikalaujančiais mūsų dienų statiniais. Kiekvienas iš jų – tai tvirtovė, sunaudojanti tiek pat elektros energijos, kiek sunaudoja nedidelis miestas.

Ką verta žinoti renkantis garinį siurblį?

2015-02-20
Šiuo metu vis didesnę rinkos dalį užkariauja gariniai dulkių siurbliai. Daugelis apie juos esame girdėję iš kaimynų, pažįstamų. Dėl šių atsiliepimų dažniausiai susižavime ir norime patys išbandyti garinį siurblį. Kodėl gi verta rinktis būtent šį valymo prietaisą?

Vandens filtrai – ar tikrai jie reikalingi mieste?

2013-11-08
Jau keletą metų Lietuvoje aktyviai nagrinėjamas ekologiškas gyvenimo būdas, renkantis įvairias mitybos ir sveikos gyvensenos alternatyvas. Švarus geriamasis vanduo - taip pat opi tema, grindžiama tuo, jog žmogaus organizmą sudaro apie 68-70 procentų vandens.

Saulės kolektoriai - ilgalaikė investicija

2013-07-16
Tikriausiai neverta minėti, jog kažkada saulės energijos kaupimas ir jos panaudojimas visapusiškai atrodė neįmanomas dalykas. Net ir tuomet, kai buvo pradėtos gaminti paprastos skaičiavimo mašinėlės, savaime pasikraunančios saulės baterijų pagalba, mintis, jog ši energija bus naudojama būstų apšildymui ir kitų elektra varomų priemonių veikimui atrodė mažų mažiausiai artima fantastinių romanų siužetams. Ir nors pirmosios praktiniam panaudojimui skirtos saulės baterijos buvo sukurtos dar 1954 metais, šis išradimas vis dar sukelia netikėtumo pojūtį. Neįtikėtina, jog visko, ko reikia norint nemokamai apsirūpinti elektros energija - tėra viso labo saulės šviesa.

Vėjo energija - skeptikų išgliaudymai

2013-07-16
Kaip neretai nutinka, atsirandant vis naujoms energijos taupymo priemonėms, atsiranda ir žmonių, palaikančių arba skeptiškai žvelgiančių į šias naujoves. Tačiau kalbant apie vėjo energiją, naujovėmis to nepavadinsi - sunku ir įvertinti nuo kada žmogus pradėjo naudotis neabejotina vėjo jėga, norėdamas išgauti asmeninės naudos. Ne paslaptis, jog didelė dalis vėjo energijos buvo panaudojama vandens pumpavimui ar grūdų perdirbimui malūnuose. Tačiau vėjo energiją paversti elektra žmogus įgudo ne taip ir seniai - pirmasis, specialiai elektros gamybai įrengtas malūnas buvo pastatytas XIX a. pabaigoje, Škotijoje.

Ekologiška statyba Lietuvoje

2013-06-13
Lietuvoje, populiarėjant ekologiškam gyvenimo būdui, vis dažniau šnekama apie tai, kas yra ekologiška objektų statyba. Ir nors ši sritis dar visai nauja, tačiau susidomėjimas ja nuolat didėja.