Straipsniai » Būstas » Būsto remontas: ką būtina žinoti?

Būsto remontas: ką būtina žinoti?
2014-02-18

Daugeliui žmonių, nusprendus susiremontuoti būstą, iškyla daugybę klausimų, kurių svarbiausias: nuo ko pradėti? Specialistai pataria visų pirma nuspręsti ir aiškiai sau įsivardyti, kodėl remontas yra atliekamas ir kokio rezultato yra tikimasi, t. y. ar norėsite viską pakeisti iš esmės, ar koncentruositės ties keliais interjero pokyčiais. Atsakius į šį pagrindinį klausimą, reikės apsispręsti dėl specifinių dalykų, pvz., kokias medžiagas pasirinkti, kokia alternatyva yra pigiausia, kur reikės dėti statybines atliekas ir pan.

Jei nusprendėte keisti savo būstą iš pagrindų, įsivaizduokite savo būsimus namus. Čia reikės išlaisvinti vaizduotę ir kūrybiškumą. Jei jums trūksta idėjų, galite pavartyti interjero žurnalus arba pasidairyti nuotraukų internete. Žinoma, atsisakykite to, kas jums yra per brangu (nebūkite naivūs galvodami, kad kaip nors įpirksite jums akivaizdžiai per brangias medžiagas, kadangi pradėjus darbą sustoti bus sunku, todėl būsite priversti skolintis). Kurdami būsto projektą, būkite protingi ir atsakingi – susidarykite planą, kurioje vietoje kas turės stovėti. Kurdami projektą, atidžiai išmatuokite patalpą ir visus paviršius. Tikslūs išmatavimai jums bus reikalingi perkant pasirinktas medžiagas. Pasidarykite preliminarų kainyną – turite bent apytiksliai žinoti, kokią sumą planuojate išleisti remonto darbams.

Jei remonto darbus norite atlikti visiškai naujame bute , visų pirma šiek tiek jame pagyvenkite. Tada bus aišku, kur turėtų stovėti baldai, kur reikėtų elektros lizdų, kaip būsto teritorija turėtų būti suskirstyta. Tik kurį laiką pagyvenę naujame būste galėsite aiškiai suvokti, kas labiausiai jus džiugins ir ko reikės komfortui užtikrinti. Dažna naujakurių klaida – negabaritinių daiktų užmiršimas. Juk namuose turėsite ir dulkių siurblį, lyginimo lentą, stiklainių ir kitokių daiktų, kuriuos turėsite saugoti, tad gerai apgalvokite, kokių ir kiek spintų bei lentynų jums reikės, kur jos bus pastatytos arba įrengtos. Jei negalite aiškiai įsivaizduoti būsto išplanavimo, galite nusipiešti baldus ant popieriaus lapo, tuomet ant kito lapo nusipiešti visą būsto erdvę ir iškirptus baldus stumdyti nuo vieno kampo prie kito tol, kol suprasite, kad šis baldas atrado savo vietą. Žinoma, visus šiuos darbus galite atlikti ir naudodamiesi specialiomis kompiuterinėmis programomis, tačiau dažniausiai jomis dirbti sugeba tik profesionalūs projektuotojai. Atradę baldams tinkamas vietas, apsispręskite dėl interjero dizaino. Greičiausiai norėsite visame bute išlaikyti bendrą stilių.

Turėdami būsimo būsto viziją, galite numatyti ir būsimų darbų seką. Visus darbus reikėtų pradėti nuo purviniausių, t. y. nuo lubų, sienų ir grindų, pašalinant visas senas dangas. Kitas etapas – senų langų keitimas naujais. Žinoma, naujojo rėmo nepamirškite apklijuoti apsaugine plėvele, kad neišpurvintumėte ar kitaip nesugadintumėte švaraus paviršiaus. Atlikę šiuos darbus keiskite radiatorius ir elektros instaliaciją, montuokite papildomus elektros lizdus ir jungiklius. Nepamirškite įmontuoti papildomų kištukinių lizdų virtuvėje, kadangi čia naudojama itin daug elektrinės technikos, pvz., televizorius, virtuvės kombainas, mikrobangų krosnelė, šaldytuvas, dujinė viryklė, garų surinktuvas ir t. t. Jei nuspręsite pakeisti šildymo radiatorius, pagalvokite apie tai, kur dar reikės suvirinimo darbų, kad vėliau nereikėtų prie to sugrįžti. Jei ketinate remontuoti visą būstą, nepamirškite, kad vonios kambarį ir tualetą būtina remontuoti (ir keisti santechnikos įrangą) prieš pradedant būsto apdailos darbus.

Pašalinę senas dangas, galite griebtis ilgiausiai trunkančių darbų: gruntuoti ir glaistyti lubas bei sienas. Nepamirškite, kad priklausomai nuo naudojamo grunto gali skirtis atliekamo darbo specifika, glaisto džiuvimo laikas. Atkreipkite dėmesį į temperatūrą patalpoje. Specialistai primena, kad atliekant remonto darbus (t. y. tinkuojant ar glaistant sienas), patalpų drėgmė turėtų būti ne didesnė nei 60 proc., o temperatūra turėtų siekti bent 6 laipsnius šilumos. Jei patalpoje drėgmės lygis itin aukštas, patalpą reikėtų nuolatos vėdinti, tačiau pasistenkite vengti skersvėjų (jie gali pakenkti tinkui, sukelti paviršiaus nelygumų ir pan.).

Tinkamai paruošus paviršius, galima pradėti apdailos darbus – nudažyti lubas (arba klijuoti plokštes), tapetais klijuoti sienas ir kloti grindis (dėti laminatą, parketlentes, tiesti linoleumą ar kitą dangą). Klijuodami tapetus būkite itin atsargūs – nepamirškite išjungti elektros laiptinės skydelyje. Prieš klijuodami apdailos medžiagas, nuimkite dangtelius nuo elektros lizdų ir jungiklių, iškirpkite tapetus pagal esančias jungiklių angas. Kai tapetai bus užklijuoti, galite prisukti dangtelius ir įjungti elektrą. Užbaigę apdailos darbus, įstatykite duris – kai išlyginsite sienas ir grindis, duris įmontuosite tiksliau.

Didieji remonto darbai baigti, todėl galite pradėti gręžti angas, kalti vinis ir kabinti lentynas, karnizus, nešti ir į pageidaujamas vietas statyti baldus. Nepamirškite, kad remontas bus reikalingas ir balkonui, tačiau šis gali likti paskutinėje vietoje. Be to, kol atliksite kitus remonto darbus, balkone galėsite laikyti statybines medžiagas ir įrangą. Atliekomis atsikratyti padės kraustymo įmonės, kurios teikia ne tik perkraustymo, bet ir statybinių atliekų bei šiukšlių išvežimo paslaugas.

Nuotrauka: flickr.com