Straipsniai » Būstas » Stoglangis – langas į dangų jaukiuose namuose

Stoglangis – langas į dangų jaukiuose namuose
2014-02-12

Stoglangiai kiekvieniems namams suteikia ypatingo jaukumo. Juk kaip malonu prieš užmiegant žvelgti į žvaigždėta dangų… Prieš pradedant rinktis stoglangį reikia pradėti nuo trijų esminių vertinimo kriterijų. Visų pirma įvertinkite, kiek stoglangis energiškai yra efektyvus, tiksliau, kiek šilumos jis išleis iš patalpos, taip pat, kokį garantinį laiką stoglangiui suteikia gamintojai – nuo to gali priklausyti paties stoglangio kokybė, ir, be abejo, kokia yra stoglangio kaina. Šie aspektai apibrėžia Jūsų investicijų į stoglangį dydį, jo patikimumą, pažangumą, inovatyvumą ir, žinoma, šilumos taupumą. Akcentuotina tai, jog nuolat griežtėjantys reikalavimai, skirti stogo langų šilumos laidumui, bėgant laikui tik augs. Pasirinksite šilumą taupantį stogo langą, turintį ilgą garantinį laikotarpį ir džiaugsitės juo ilgus metus.

Pasirinkimo gausa

Šiuo metu yra įvairių stilių, kokybės ir kainų stoglangių. Viena iš patikimiausių yra įmonė ”Budmat” , kuri jau ne vienerius metus gamina “Roto” stogo langus ir siūlo daug pasirinkimo variantų. Visi įmonės stoglangiai turi 3 arba 5 saugumo klases. Pakalbėkime apie pačius populiariausius.

Dažnai yra perkami langai su per vidurį esančia varstymo ašimi. Ši ašis sudaro pusę lango aukščio, ji puikiai tinka jei langas įmontuotas sunkiai prieinamose vietose. Toks stoglangio variantas yra puikus pasirinkimas siekiant, kad jūsų palėpė būtų apšviesta ir vėdinama. Šie langai taip pat turi ir gamykloje sumontuotą termoizoliacinį bloką, pasižymi 3 saugumo klase.

Taip pat populiarūs ir langai su pakelta varstymo ašimi, esančia per tris ketvirtadalius nuo lango aukščio. Šiuos langus saugu ir patogu atverti ir priežiūrėti stovint visu ūgiu. Jų dėka galimas efektyvus vėdinimas ir papildomas erdvės po langu apšvietimas. Šie langai yra automatiškai fiksuojami valymo padėtyje. Jie praleidžia minimalų kiekį šilumos, nes turi gamykloje sumontuotą termoizoliacinį bloką. Šiems langams yra taikoma 3 saugumo klasė, jei jie pagaminti iš medžio, ir 5 klasė – jei iš PVC.

Perkami ir langai su dviem varstymo ašimis bei dvigubo varstymo sistema, t. y., atverčiama bei pasukama iki trijų ketvirtadalių lango aukščio. Visos funkcijos atliekamos naudojantis viena rankenėle. Joje yra ir stabdis, kuris blokuoja varčią visose jos atidarymo pozicijose. Tokiame stoglangyje yra net 4 rakinimo taškai. Langas pasižymi maksimaliu saugumu, hermetiškumu, intensyviu vėdinimu. Kadangi jis gali būti atidaromas 45 laipsnių kampu, tai varčia jį stabiliai fiksuoja bet kurioje padėtyje. Jei šis langas standartiškai komplektuotas, tai jis turi gamykloje sumontuotą termoizoliacinį bloką ir atitinka 5 saugumo klasę.

Kiekvienas, besiruošiantis įsigyti stoglangį ir žinodamas jų skirtumus, turėtų pasitarti su šios srities profesionalais, kurie padės namuose įsirengti patikimiausią ir labiausiai tinkantį bei patinkantį langą į dangų.

Šilumos taupymo galimybės

Kadangi ir įprasti langai, ir stoglangiai sukelia natūralių šilumos nuostolių, tai jie projektuotojų, ypač žiemą, dažnai vadinami energiniais nusikaltėliais. Vis dėlto pastaruoju metu itin daug dėmesio yra skiriama energiniam efektyvumui, todėl įvairių technologinių pažangų bei inovacijų dėka yra pasiekta tikrai įspūdingų rezultatų. Lengviausia stoglangio energinį efektyvumą būtų įvertinti lyginant jų šilumos laidumą.

Labai svarbu, kad pirkėjai nepasiduotų reklaminėms manipuliacijoms ir neimtų lyginti viso lango šilumos laidumo su stiklo paketo laidumu, kuris visuomet yra žymiai geresnis negu stoglangio. Kuo žemesnis yra šilumos laidumas, tuo šiltesnis bus jūsų langas. Kiekvienas pirkėjas įsigydamas naują stoglangį turi būti informuotas apie lango ir montavimo paketo šilumos laidumą, t. y., turi būti pateikiama informacija artimiausia sumontuoto stoglangio energetiniam efektyvumui. Klasikinis stoglangis turi 1,3W/m2K šilumos laidumą, neįskaitant izoliavimo komplekto bei tarpinės efekto.

Siekiant stoglangio šilumos efektyvumo labai svarbi yra ir jo montavimo kokybė. Be abejo, kokybiškas montavimas labai priklauso ir nuo tinkamos stoglangio komplektacijos bei montavimo medžiagų panaudojimo. Prieš kviečiantis meistrus reikėtų gauti jų rekomendacijas iš stoglangių gamintojų. Po prasto meistro darbų jums pro stoglangį gali pūsti vėjas ir varvėti vanduo. Meistras privalo turi turėti galiojantį sertifikatą. Jie išduodami tik tam tikram laikui ir vėliau yra pratęsiami arba ne. Tiems, kurie stato naujus namus arba renovuoja savo palėpes ir ruošiasi montuoti stoglangį, rekomenduojama susisiekti su patikimais meistrais, kad jie, atsižvelgdami į konkretų projektą, paruošų technines rekomendacijas bei tinkamų gaminių specifikas. Profesionalūs meistrai didžiausią dėmesį skiria į šiaurinę bei pietinę namo puses ir tinkamo stiklo paketo parinkimą.

Kurioje pusėje montuoti stoglangį?

Į jūsų namus per stoglangius sklindanti šviesa ir šilumos energijos kiekis priklauso nuo to, per kurią pusę krentanti šviesa patenka į patalpas. Tokią informaciją jums suteiks saulės spindulių kritimo trajektorija. Priimdami sprendimą dėl patalpų apšvietimo per stoglangį, labai svarbu yra įvertinti metų laikus. Atsiminkite, kad nuo vasaros iki žiemos saulės aukštis pasikeičia net 47 laipsniais. Tai gali kardinaliai pakeisti šviesos erdvėje intensyvumą. Tą patį galima pasakyti ir apie šviesos kitimą nuo ryto iki vakaro. Taigi, gerai pagalvokite, kur rengti stoglangius – lubose ar nuožulnioje sienoje, koks turėtų būti jų aukštis nuo grindų ir koks langų dydis. Susitelkite ties patalpos paskirtimi.

Jei stoglangiai bis šiaurinėje pusėje, turėsite vėsią ir švelnią šviesą. Šiaurinius stogo langus galima įrengti žemai ir taip užsitikrinti gerą vaizdą. Šie langai puikiai tinka, virtuvei, miegamajam ar darbo kambariui. Turėdami stoglangį rytinėje pusėje džiaugsitės auksine šilta šviesa, į stiklą visuomet švies žemai esanti saulė. Toks apšvietimas puikiai tinka svetainei, vaikų kambariui ar miegamajam – ten, kur norisi ryto saulės. Į vakarus nukreipti stoglangiai teikia tokią pat šviesą kaip ir į rytus, bet, be abejo, ne ryte, o vakare. Iš pietvakarių šviečianti popiečio saulė išskirs daug šilumos ir gali būti net įkyri. Intensyviausia šviesa yra pietinė. Šioje pusėje esantys stoglangiai patalpai teikia ypač stiprią šviesą. Ją galima kontroliuoti ritininėmis ar klostuotomis užuolaidėlėmis, išorės markizėmis bei žaliuzėmis.

Nuotrauka: flickr.com