Straipsniai » Būstas » Išorės apšvietimo idėjos

Išorės apšvietimo idėjos
2013-09-26

Artėjant tamsiajam metų laikui, dauguma žmonių pradeda ilgėtis šviesos. Tamsa žmogų veikia slopinančiai, sumažėja jo darbingumas, prastėja nuotaika. Todėl šiuo metu dažnai pasirenkamos kelionės į šiltuosius kraštus ar ieškoma kitų būdų nuotaikos praskaidrinimui. Kiemo ir namo išorės apšvietimas - vienas jų. Toks apšvietimas gali sukurti jaukią aplinką ir, jei ne šildyti, bent jau sukurti jaukią aplinką ir suteikti daugiau šviesos.

Dauguma dirbančių žmonių namuose būna tik rytais ir vakarais. Lietuvoje tokiu metu vėlų rudenį ar žiemą jau būna sutemę. Todėl tinkamas namo išorės ir kiemo apšvietimas gali sukurti norimą aplinką, kurioje ir tamsiuoju metų laiku bus malonu leisti laiką. Taip pat, lauko apšvietimas suteikia pridėtinę vertę jūsų namui, jei nusprendėte jį parduoti, turint omenyje tai, jog toks apšvietimas vertingas ne tik estetiniu, bet ir saugos požiūriu.

Išorės apšvietimo dizaineriai dažnai naudoja "mėnulio šviesos" efektą. Tokiam apšvietimui pasirenkami prietaisai, aplinką apšviečiantys tarsi mėnesienos šviesa, - kuomet šviesa atrodo natūrali, nėra pernelyg intensyvi, tačiau pakankamai ryški ir tinkama formuoti norimiems šešėliams sukuriant jaukią aplinką. Taip pat yra ir nemažai kitų išorės apšvietimo dizainerių naudojamų metodų. Dauguma jų ne tik sukuria gražią aplinką, tačiau yra ir funkcionalūs.

1. Medžių išryškinimas

Medžiai dažniausiai apšviečiami iš apačios. Tačiau neretai pasitaiko atvejų, kuomet apšvietimas montuojamas ir į patį medį. Toks apšvietimas jaukina aplinką, išryškina medžius, aplinkai suteikia romantiškos.

2. Krintančio apšvietimo efektas

Tai efektas, kuomet lauko šviestuvai montuojami viršutinėse konstrukcijų ar kitų objektų dalyse, norint išryškinti jų pagrindą. Saikingai naudojant tokį apšvietimą, jis taps puikiu būdu pabrėžiant statinių ir kraštovaizdžio savybes.

3. Įėjimo į kiemą ar namą apšvietimas

Toks apšvietimas ne tik puošia aplinką, tačiau yra ir funkcionalus. Apšviestas įėjimas tarsi kviečia užeiti ir sukuria jaukių namų įspūdį.

4. Derinkite funkcionalumą ir grožį

Daugeliu atvejų aplinkos apšvietimas gali atlikti dvi funkcijas - ne tik puošti, tačiau ir būti naudingas. Pavyzdžiui, apšviestas sodo takelis netik papuoš, bet ir taps puikia vieta vakaro pasivaikščiojimams. Tokiam apšvietimui tinkami ir lauko šviestuvai, veikiantys saulės energijos dėka - nedideli žiburėliai ar stulpeliai.

5. Apsispręskite dėl spalvų kiekio

Kartais išorės apšvietimo dizaineriai susiduria su prašymais panaudoti vos ne visas vaivorykštės spalvas kiemo ar namo apšvietimui. Taigi, reikėtų žinoti, jog jaukią aplinką sukurti geriausiai pavyksta naudojantis vos vienu ar dviem šviesos atspalviais. Be to, gyvenamosios aplinkos apšvietimas turėtų išryškinti aplinkoje esančius elementus, o ne sukurti šviesos šou.

6. Taupykite elektros energiją

Elektros energijos taupymui galima pasitelkti saulės energijos dėka veikiančius šviestuvus, tačiau jie ne visuomet suteikia reikiamą šviesos kiekį. Todėl, norint išvengti permokėjimo už elektros energiją, rekomenduojamą įsirengti aplinkos apšvietimo trukmę reguliuojančius laikmačius. Tai labai patogus būdas kontroliuoti apšvietimą.

7. Saugus apšvietimas

Išorės apšvietimas naudingas tuo, jog apsaugo nuo galimų pavojų. Pavyzdžiui, apšvietus laiptelius ar kitus konstrukcinius nelygumus, jais naudotis tampa kur kas saugiau.

8. Judesio jutikliai

Dažnai saugus apšvietimas gali būti derinamas su judesio jutikliais. Šie jutikliai gali būti montuojami tokiose vietose, kurioms nebūtinas nuolatinis apšvietimas, pvz. prie garažo ar kitose rečiau lankomose erdvėse. Ši funkcija pasitarnaus ne tik esant reikalui, kuomet norima saugiai pasiekti konkrečią vietą, bet ir apsaugos nuo įsibrovėlių. Be to, tai taip pat vienas iš būdų taupyti elektros energiją.