Straipsniai » Būstas » Fibrocementinių plokščių privalumai

Fibrocementinių plokščių privalumai
2019-01-22


Fibrocementinės plokštės kitaip dar vadinamos pluoštinio cemento plokštėmis. Fibrocementinės dailylentės yra surenkamos ir apsaugančios namų išorę. Pluoštinis cementas - tai mišinys, kurio sudėtyje yra smėlio ir pluošto, pagaminto iš kartono. Investicijos į pluoštinio cemento dailylentes yra naudingos ir ilgalaikės.


Kokie yra fibrocementinių plokščių privalumai?


Šios dailylentės yra labai patvarios ir atlaiko atšiaurius orus. Dailylentės apsaugo namus nuo vėjo ir lietaus, taip pat krušos, ir gali atlaikyti uragano lygio audras.


Fibrocementinės dailylentės nėra degios. Ne paslaptis, jog gaisras yra tai, ko labiausiai bijo namų savininkai. Pluoštinis cementas yra pagamintas iš daugiau kaip 90 procentų nedegių medžiagų, todėl gaisro atveju liepsnos jų neapima. Tai ne kartą įrodyta pavyzdžiais iš realaus gyvenimo.


Pluoštinio cemento dailylenčių išvaizda galbūt yra labiausiai stebinantis dalykas kalbant apie jas. Pluoštinis cementas gali būti panašus į medžio lentas ar medžio skiedras. Namų savininkai neprivalo paaukoti tradicinės namų išvaizdos, kad įgytų daug naudos iš pluoštinio cemento dailylenčių. Dailylentės taip pat gali būti įvairių spalvų; arba, jei spalva nėra tinkama, jos gali būti nudažytos.


Pluoštinės dailylentės suteikia visapusišką apsaugą nuo vabzdžių ir puvimo. Dailylentės neturi siūlių, kurios sutampa, o tai neleidžia vesitis pelėsiui ar miltligei tarp išorinių ir vidinių sienų. Tai sumažina alergenus namuose, todėl tokiame būste gali gyventi nuo įvairių alergijų kenčiantys žmonės. Taigi galima teigti, jog fibrocementinės plokštės – grožis, estetika bei nauda, funkcionalumas viename.


Nepaisant daug privalumų, šios plokštės turi keletą trūkumų


Pluoštinio cemento dailylenčių įrengimas yra brangus. Darbo sąnaudos yra didesnės, nes pluoštinis cementas reikalauja daugiau darbo jėgos. Kaina gali būti nuo dviejų iki trijų kartų didesnė nei aliuminio arba vinilo dailylenčių. Jei savininkas planuoja namą parduoti per artimiausius penkerius metus, investicijos į pluošto cemento dailylentes ne pats geriausias sprendimas.


Tad prieš priimdami sprendimą dėl fibrocementinių dailylenčių, pirmiausia pagalvokite, ar ši investicija yra tikslinga. Jų kaina nemaža, todėl sau leisti gali ne visi žmonės, tačiau ir nauda neabejotina.