Straipsniai » Būstas » Užsikirto namų durys – kaip atrakinti spyną?

Užsikirto namų durys – kaip atrakinti spyną?
2019-01-07


Durų užraktai reikalingi kiekvieno iš mūsų namų saugumui. Jie užtikrina ramybę, tačiau kartais gali tapti didele problema, t.y. kai durys užsikerta ir jų neišeina atrakinti raktu. Iš tiesų, vidaus durys gali neturėti užrakto, tačiau lauko durims jis būtinas.


Avarinis spynų atrakinimas – darbas, kurį geriausia patikėti atlikti šios srities profesionalams. Tačiau pasitaiko situacijų, kai jie negali greitai atvykti ir pan. Tokiu atveju galite pabandyti spyną atrakinti savarankiškai. Svarbu nepersistengti ir nepridaryti dar daugiau žalos. Tačiau profesionalai to daryti nerekomenduoja.


Ar įmanoma tam užkirsti kelią?


Žinoma, kad įmanoma. Jeigu pastebite, kad spyna pradėjo sunkiau rakintis, nenumokite į tai ranka. Nedelsiant pašalinkite gedimą. Viena iš sunkesnio rakinimo priežasčių yra durų nusėdimas .


Kita priežastis – vidinio durų suktuko gedimai . Šis suktukas yra sujungtas su spynos rakinimo mechanizmu (iš išorinės pusės), todėl jo gedimas yra signalas, kad su spyna kažkas negerai.


Tačiau jeigu vis dėlto atsitiko taip, kad durų spyna užstrigo ir negalite jos atrakinti raktu, pirmiausia, ką turite padaryti – susisiekti su avarinio spynų atrakinimo meistru. Tik jokiu būdu nerakinkite durų jėga, nes dar labiau sugadinsite spyną ir atvykusiems meistrams pridarysite daugiau darbo. Kartais žmonės užstrigusias duris bando atrakinti replėmis ir panašiais įrankiais. Tačiau tai nepadeda, nes blokuojamas atidarymo mechanizmas.


Kartais žmonės bando duris atrakinti kredito kortele. Įkiša ją tarp durų ir jų rėmo. Kartais toks metodas pasiteisina. Naudojami ir segtukai, sąvaržėlės ir pan.
Specialistai pataria bandyti užstrigusią spyną atrakinti pasitelkiant specialiai tam skirtus grafito miltelius. Reikia jais sutepti spyną ir bandyti atrakinti. Jeigu nepavyksta, neužsiimkite saviveikla ir skambinkite profesionalams.


Taigi spynų atrakinimas yra sudėtingas bei sugebėjimų reikalaujantis darbas. Tad jeigu užstrigo jūsų namų durų spyna, kreipkitės į patyrusius durų atrakinimo meistrus. Jie turi šiam darbui atlikti reikalingus įrankius, todėl nepažeis spynos. Bandydami atrakinti savarankiškai, labai tikėtina, jog pridarysite dar daugiau žalos, tačiau norimo rezultato nepasieksite. Tad visada po ranka turėkite avarinio spynų atrakinimo meistro telefono numerį.