Straipsniai » Būstas » Saugus būstas, arba kam reikalinga signalizacija

Saugus būstas, arba kam reikalinga signalizacija
2015-06-04

Tenka pripažinti, kad spynos jau seniai yra simbolinė apsauga nuo nepageidautino vagių vizito, o masyvios duris ne atbaido, o priešingai – pritraukia lengvo pelno besivaikančiuosius, lyg sakydamos, jog bute gyvena pasiturintys šeimininkai. Tačiau ką gi daryti? Žinoma, galima pasikliauti aplinkinių asmeniniu gyvenimu besidominčiais kaimynais, bet net jie negalės nuolat budėti ir laukti, kol į laiptinę užeis įtartini asmenys. Taip pat galima užsisakyti saugos tarnybos paslaugas, tačiau tai vargu ar tinkamiausias variantas viduriniosios klasės atstovams. Patikimai apsaugoti savo būstą nuo vagysčių galima įdiegus šiuolaikinę signalizaciją. Šiuo metu egzistuoja daug įvairių signalizacijos atmainų. Tai signalizacijos, prijungtos prie apsaugos tarnybų pulto, autonominės ir automatinės. Kiekviena iš jų turi savo privalumų ir trūkumų.

Ekspertai tvirtina, kad viena nepatikimiausių signalizacijos rūšių – autonominė. Ji suveikia, kai į Jūsų būstą patenka vagys ir atbaido juos ypatingai garsiu signalu, tačiau jei piktadariai tiesiog sugadins įrenginį, niekas nesutrukdys jiems įgyvendinti savo planų. Taip pat ši signalizacija gali suveikti klaidingai, kas labai neigiamai atsilieps Jūsų ir Jūsų kaimynų santykiams. Efektyvi ši signalizacijos rūšis yra tuo atveju, kai būstą saugo saugos tarnybos ir įsilaužimo atveju jos gaus atitinkamą signalą. Yra automatinės sistemos, kurios įsilaužimo metu siunčia pranešimus apie įvykį į iš anksto užprogramuotus numerius. Suveikia ir pavojaus signalas. Gavę tokį pranešimą, Jūs galite pats nuvykti namo ir patikrinti situaciją, arba kreiptis į teisėsaugos organus.

Patikimiausios ir, žinoma, brangiausios yra signalizacijos, kurios siunčia pranešimą tiesiai į policiją arba saugos tarnybas ir jos iškart išvyksta į įvykio vietą bei sulaiko įsibrovėlius. Naudotis šia sistema nėra sudėtinga, Jūs sugalvojate unikalų kodą, kurį turite žinoti tik Jūs ir Jūsų šeimos nariai, ir surenkate jį kiekvieną kartą išeidami iš namų, taip automatiškai įjungdami signalizaciją.

Signalizacijos įrengimas reikalauja tam tikros įrangos Jūsų namuose, pirmiausia laidinio telefono. Pati signalizacija – tai patikimas tinklas iš jutiklių, pulto ir akumuliatoriaus. Kiekvienas iš šių punktų atlieka savo funkciją. Jutikliai stebi aplinką ir pagal tam tikrus požymius aptinka įsibrovėlius Jūsų namuose. Jie perduoda signalą į pultą, kuris reaguoja į gautą informaciją priklausomai nuo signalizacijos tipo. Bevielė sistema yra estetiškai patrauklesnė, nes laidus bute bus pakankamai sunku užmaskuoti. Bevielės sistemos veikia pagal įprastą principą, tačiau turi vieną esminį trūkumą – kainos jų išties yra aukštos, tačiau į saugumą investuotų pinigų niekada nereikia gailėti. Jutikliai įrengiami kiekviename kambaryje ir jie pirmieji sužino apie įsilaužimą. Pagrindinė jų funkcija – perduoti informaciją pultui, kuris garantuos atitinkamą reakciją.