Straipsniai » Baldai » Kokią lovą išrinkti mažyliui?

Kokią lovą išrinkti mažyliui?
2014-01-10

Teigiama, jog kūdikis miegodamas auga. Miegas ypač svarbus augančiam organizmui. Tačiau net ir mažyliui miegant jo tyko įvairūs pavojai, todėl viena iš pagrindinių tėvelių pareigų – pasirūpinti, jog vaikutis ilsėdamasis jaustųsi saugiai ir patogiai. Geriausia yra rinktis tokią lovytę, kuri pagaminta iš natūralių medžiagų. Taip pat reikėtų vengti padengimo dažais ir silikonu, kadangi dažnai maži vaikai lovytes mėgsta kramtyti. Geriausia kai lovelės sienelės nusileidžia arba iš viso išsiima, kadangi taip lengviau išimti ir įdėti mažylį.

Dažnai tėveliams iškyla klausimas, kaip išsirinkti patogią ir saugią lovytę kūdikiui. Kadangi parduotuvėse jų asortimentas yra labai didelis, tėveliai dažnai pasimeta gausioje lovelių pasiūloje. Nepamirškite, kad pats pagrindinis ir svarbiausias pasirinkimo kriterijus turi būti jūsų vaiko saugumas. Juk mažyliui iš tikrųjų visai nerūpi, kokios formos arba spalvos lovoje jis leidžia didžiąją pirmųjų savo gyvenimo dienų dalį.

Norėtumėme pateikti keletą patarimų, į ką reikia atkreipti dėmesį renkant lovą savo vaikui. Jei norite, kad lovytė būtų tvirta, rinkitės tokią, kurioje yra minimaliai tarpusavyje suveržiamų detalių. Taip pat lovelėje neturėtų būti aštrių atsikišusių briaunų bei medžio atplaišų, kurios gali sužaloti kūdikį. Atkeipkite dėmesį, kad dauguma lovyčių turi tarpus, todėl labai svarbu įsitikinti, kad jie ne didesni nei 6 cm. Priešingu atveju didesniuose tarpuose gali įstrigti mažylio kojytės arba rankytės. Rekomenduojama, kad lovoje butų pakeliamas šoninis turėklas, kurio dėka galėsite saugiau paguldyti kūdikį. Čiužinys, kurį tiesite į lovelę turi būti tinkamo dydžio, tai yra, šonuose likę tarpai neturėtų būti didesni nei per du pirštus. Jis turėtų būti pakankamai kietas, kad apsivertusio mažylio veidelis netyčia neįdubtų į labai minkštą čiužinį. Taip gali būti užspaudžiami kvėpavimo takai. Tėveliai ypač dažnai renkasi ortopedinius čiužinius, taip pat kokosinius arba grikinius.

Geriausia yra tokia lovelė, kurioje nėra atsikišusių įmantrių papuošimų bei strypelių. Jei norite tokios lovos , ant kurios dedamas šydas, tai prie jo neturėtų būti jokių raištelių, kadangi priešingu atvejų kūdikis gali į juos susipainioti. Kadangi kūdikio refleksai dar nėra labai gerai išvystyti, atsitikus nelaimei jis gali net nepajausti, kad dūsta. Reikia atkreipti dėmesį ir į virveles, kuriomis būna pririštos pagalvėlės ar antklodė. Virvelės turi būti labai trumpos, kad mažylis į jas nesusipainiotų.

Guldyti kūdikį stenkitės ne ant pilvo, o ant nugaros. Paguldytas ant šono mažylis dažnai apsiverčia ant pilvuko ir veidu prisispaudžia prie čiužinio, tokiu būdu jam tampa labai sunku kvėpuoti. Taip pat labai svarbu atkreipti didelį dėmesį ir į pašalinius daiktus, kurie yra dedami į lovytę. Jeigu ji pakankamai saugi, tai jokių papildomų apsauginių pagalvėlių ar kitokių paminkštinimų dėti tikrai nereikėtų. Kai kurie tėveliai yra linkę mažyliui į lovą įdėti įvairių žaislų, kad pabudęs jis turėtų, ką veikti, ir neverktų. Tokiu atveju reikėtų labai atsakingai patikrinti kiekvieną žaislą, apžiūrėti, kad jame nebūtų smulkių detalių, nes jas mažylis gali praryti.

Kalbant apie lovelės stovėjimo vietą, ją be abejo yra geriausia statyti šalia tėvų lovos. Negerai, jei lova pastatoma priešais duris, kadangi toje vietoje susidaro skersvėjis ir vaikas gali peršalti. Lovyčių kainos gali svyruoti nuo 100 iki 3000 litų priklausomai nuo jos teikiamų privalumų ir gamintojo.

Nuotrauka: flickr.com