Straipsniai » Baldai » Kaip išsirinkti tinkamus virtuvės baldus?

Kaip išsirinkti tinkamus virtuvės baldus?
2018-10-02

Kaip išsirinkti tinkamus virtuvės baldus?

Virtuvė yra centrinė namų erdvė, kurioje verda gyvenimas, todėl jeigu įsirengsite ją nefunkcionaliai arba pasirinksite netinkamus baldus, gali nutikti taip, kad nebenorėsite joje gaminti. Net jeigu virtuvės įrengimą planuojate labai kruopščiai ir atrodo skiriate dėmesį visoms detalėms, gali nutikti taip, kad pasirinksite netinkamą įrangą ar baldus, todėl b-a.eu pateikia kelis patarimus, kuriais vadovaudamiesi įsirengsite kokybišką, patogią ir ilgaamžę virtuvę, kurioje maistą gaminsite su malonumu.

Viską gerai išmatuokite

Renkantis virtuvės baldus labai svarbu išsimatuoti visas erdves ir apgalvoti, koks bus patalpos išplanavimas, kaip dėstysite baldus, kur įrengsite viryklę, stalą ar spinteles. Butuose, ypač senos statybos, virtuvei skirta erdvė yra labai maža, todėl turite viską tinkamai apskaičiuoti, kadangi į kelis kvadratinius metrus sumontuoti įrangą, kuria bus patogu naudotis, gana sudėtinga. Nusibraižykite virtuvės planą ir pabandykite jame išdėstyti kelis baldų variantus. Jeigu reikia, pasikonsultuokite su specialistais. Tai padės priimti tinkamus sprendimus.

Pakankamas spintelių skaičius padės palaikyti tvarką

Išsimatavus ir apgalvojus virtuvės apstatymo variantus labai svarbu nuspręsti, kiek reikia spintelių ir lentynų įvairiems daiktams susidėti. Visuomet numatykite daugiau vietos, nei jums iš tikrųjų reikia šiuo metu. Taip užsitikrinsite, kad įsigijus naujų indų ar įrangos, turėsite kur ją susidėti. Kai kurie specialistai pataria, kad iš tikrųjų reikėtų numatyti tris kartus daugiau vietos daiktams susidėti, nei šiuo metu reikia. Tačiau tokį patarimą gana sudėtinga įgyvendinti mažoje virtuvėje. Todėl racionaliai apsvarstykite, kiek papildomos vietos gali prireikti. Pakankamas spintelių ir lentynų skaičius užtikrina, kad virtuvėje bus tvarka ir darbiniai paviršiai nebus apkrauti virtuvės įrankiais ar įranga, kuri iš tikrųjų turėtų būti sudėta į spinteles.

Blizgantys ar matiniai paviršiai?

Tai kokius paviršius pasirinksite (blizgančius ar matinius) daugiausiai priklauso nuo jūsų asmeninio skonio. Blizgantys, spindintys ir metalizuoti paviršiai suteikia virtuvei daugiau dramatiškumo, tačiau nereikėtų persistengti su blizgesiu. Tokius paviršius rekomenduojama derinti su matinėmis sienomis ar lubomis. Tuo tarpu matiniai paviršiai atrodo ne taip išraiškingai, tokia virtuvė įgauna klasikinių bruožų. Nebūtina rinktis tik viena arba kita – galite derinti paviršius tarpusavyje, taip sukurdami savo svajonių virtuvę. Rinkdamiesi baldus taip pat įvertinkite, kaip dažnai jie bus naudojami, ar gaminate kiekvieną dieną, ar retai. Jeigu virtuvėje praleidžiate daug laiko, rinkitės baldus, kuriuos patogu valyti ir kurie nebijo purvo ir drėgmės. Tai padės ilgiau išsaugoti baldus ir jie nepraras savo pradinės išvaizdos.

Kokias spalvas pasirinkti?

Šiuo metu internetu siūlomų virtuvės baldų spalvų pasirinkimas yra praktiškai neribotas. Gerai paieškoję galite rasti net pačių netikėčiausių ir keisčiausių spalvų ir faktūrų, iš kurių telieka išsirinkti tinkamiausius. Viena iš populiariausių spalvų, naudojamų virtuvėje yra balta. Taip yra todėl, kad pasirinkus baltus ar šviesaus atspalvio baldus optiškai padidėja erdvė, sukuriamas jaukios ir tvarkingos virtuvės vaizdas. Nepaisant to, visuomet galima paįvairinti virtuvės baldus spalvotomis detalėmis, arba rinktis kitų spalvų derinius. Visuomet gerai atrodo metaliniai atspalviai, pilkos ir mėlynos, žalios ar raudonos deriniai. Nebijokite eksperimentuoti ir įneškite į šią erdvę žaismingumo.

Labai svarbu, kad pasirinkę pradinę spalvų paletę jos laikytumėtės. Tai padės sukurti elegantišką ir harmoningą virtuvės erdvę. Jeigu virtuvės sienos jau nudažytos ryškiais atspalviais ar dekoruotos spalvotomis plytelėmis, nebeperkraukite interjero ir tokiais atvejais baldams rinkitės subtilius neiššaukiančius atspalvius. Ir atvirkščiai – jeigu sienos baltos ar švelnaus atspalvio, galite rinktis spalvotus baldus, kurie pagyvins erdvę.