Straipsniai » Baldai » Kultiniai namų interjero elementai

Kultiniai namų interjero elementai
2015-03-23

Laiko patikrinti daiktai padeda tuomet, kai sunku susigaudyti šiuolaikinių baldų įvairovėje, o kokybiškiems pasiūlos tyrimams laiko nėra. Šie daiktai išlaikė laiko išbandymą ir tapo dizaino simboliais. Baldai gali pasirodyti labai pažįstami, greičiausiai matėte juos žurnaluose ar filmuose. Žinoma, dėl savo "žvaigždės statuso" jie gali kainuoti neįtikėtinai daug.

Sofa Chesterfield

Klasikine tapusi dygsniuota sofa su vienodo aukščio alkūnramsčiais ir atlošu – britų grafo, garsaus politiko ir naujos mados nustatytojo, Chesterfieldo išradimas. Sofa neabejotinai dvelkia Anglijos aukštuomenės gyvenimu, ilgą laiką šią sofą galima buvo matyti uždaruose vyrų klubuose, kur buvo sprendžiamas šalies likimas, todėl ši sofa tapo žinomiausiu šalies simboliu.

Kėdė Thornet

Žinomiausią pasaulyje kėdę baldų meistras Michael Thonet sukūrė 1859 metais vienai Vienos kavinei. Kėdė pagaminta iš šešių lenktų medinių dalių, dešimties varžtų ir dviejų poveržlių, dėl to ji buvo pigi, lengvai transportuojama ir patvari.

Lempa Gras

Prancūzų inžinierius Bernard Gras sukūrė savo pirmąją lempą iš kelių šarnyrų, metalinių vamzdelių ir nikeliuoto gaubto, o vėliau, eksperimentuodamas su detalėmis, papildė savo gaminių kolekciją keliais skirtingais variantais. Jo sukurta lempa buvo tokia patogi ir universali, kad šis industrinis gaminys vis dažniau pradėjo būti naudojamas namuose.

Krėslas Egg

1958 metais architektas ir dizaineris Arne Jacobsen gavo netikėto masto užsakymą: pastatyti viešbutį SAS Royal Hotel Kopenhagoje ir praktikoje patikrinti savo teoriją apie architektūros ir daiktų sąryšį. Viešbutyje Jacobsen suprojektavo viską – tiek durų rankenas, tiek krėslus, tarp jų ir krėslą, kuris galo "kiaušinio" pavadinimą.

Toršeras Arco

Architektas Achille Castiglioni manė, kad kiekvienas daiktas namuose turi spręsti problemą, galbūt net tą, apie kurią žmogus nė nenutuokia. Savo paties namuose jis pastebėjo, kad šviestuvas yra kabinamas kambario centre, o stalas stovi kiek atokiau ir apšviesti jį sunku, taip gimė idėja sukurti toršerą, kuris pakeistų lubų šviestuvą.

Krėslas Proust

Postmodernizmo esmė - krėslas Proust - italų dizainerio Alessandro Medini smegenų šturmo rezultatas. Tyrinėdamas 19-20 amžių aukštuomenės gyvenimo būdą, Medini aptiko įmantriai atrodančio krėslo nuotrauką. Jis atkūrė krėslą, nuspalvindamas jį tūkstančiais spalvotų dėmių.

Kušetė Barcelona

1929 metais architektas Ludwig Mies van der Rohe, europietiško modernizmo pionierius, kūrė Vokietijos pavilijoną tarptautinei parodai Barselonoje. Griežtą pavilijono stilių pabrėžė keli krėslai ir pufai, o kušetė buvo sukurta garsaus amerikiečių architekto Philippo Johnsono butui.

Kavavirė Moka Express

Italų inžinierius Alfonso Bialetti, Bialetti kompanijos įkūrėjas, išgarsėjo kai pas išradėją Luigi de Ponti išpirko patentą kavavirei, kurios dėka espresso galima buvo gaminti namuose. Tai padarė tikrą revoliuciją Italijos šeimose, nes gerą kavą galima buvo pasigaminti pačiam, todėl Moka Express akimirksniu tapo neįtikėtinai populiari.