Straipsniai » Apželdinimas

Kaip užtikrinti maksimaliai aukštą šiltnamio kokybę?

2015-10-05
Dabar šiltnamius galime rasti praktiškai kiekvienoje sodyboje, kurioje yra bent kiek augalų auginimui tinkamo žemės ploto. Ir tai yra puikiai suprantama, kadangi kokybiškai įrengtame šiltnamyje vienokių ar kitokių augalų kultūrų auginimas yra tikras malonumas. Bet norint to reikia žinoti, ką tiksliai daryti, kad įrengtas šiltnamis būtų maksimaliai kokybiškas – būtent apie priemones, leidžiančias pasiekti tokį tikslą, šiandien ir kalbėsime.

Sodo ir kiemo puošimo idėjos

2015-07-03
Pasisėmę idėjų sukurkite darnią ir harmoningą sodo ar kiemo aplinką.

Mažas darželis Jūsų bute

2015-06-26
Ką daryti tiems, kas įprato parduotuvėse pirkti nuplautas morkas ir fasuotus žalumynus? Auginti juos bute!

Kambarinių gėlių priežiūra rudenį

2014-11-05
Vėstant orams ir trumpėjant dienoms, privalome skirti ypatingą dėmesį kambariniams augalams – šie kasdien gauna vis mažiau saulės šviesos ir gryno oro, be to, yra priversti kęsti pavojingus šalčius ir oro drėgmės kitimo problemas. Keičiantis temperatūrai, sulėtėja medžiagų apykaita, todėl augalai pradeda naudoti tas maisto medžiagas, kurias sukaupė vasaros mėnesiais.

Kaip elgtis su rudeniniais lapais kieme?

2014-10-15
Rudenį krentantys labai džiugina ne vieną. Juk kaip smagu po kojomis jausti šiugždėjimą, kaip gražu matyti įvairiaspalvę aplinką. Rudeninis lapų patalas vienus kviečia vaikiškai padūkti, kitiems tampa tikru galvos skausmu. Tai ypač aktualu, jeigu lapų sankaupos telkiasi jūsų nuosavame kieme. Palijus rudeniniam lietui šis džiaugsmas ima kelti liūdesį: pieva, kuri ką tik buvo nuberta rudeniniu auksu, dabar atrodo netvarkinga ir apleista, o užlipus ant šlapių lapų labai lengva paslysti ir susižeisti.

Vidurvasario darbai kieme

2014-07-03
Liepos mėnesį, patį vidurvasarį, sode ir darže atsiranda gausybė darbų. Noksta uogos, auga daržovės. Taip pat liepą galima drąsiai genėti vyšnias bei trešnes, sėti ir sodinti kai kurių daržovių daigus. Vasaros vidurys yra puikus metas sodinti vilkdagius, patrumpinti vijoklines rožes. Toliau norime pateikti daugiau patarimų, kaip šį mėnesį galite prižiūrėti ir puoselėti savo sodą ir daržą.

Automatinės laistymo sistemos: purkštuvų tipai ir pritaikymo galimybės

2014-05-20
Artėjant vasarai vis daugiau laiko praleidžiame kieme ir mėgaujamės saulės spinduliais gulėdami ant švelnios žolės. Tiesa, prižiūrėti veją yra gana sunki užduotis – reikia rūpintis tinkamu mineralų ir trąšų kiekiu, pašalinti piktžoles ir reguliariai drėkinti žemę.

Kokiomis gėlėmis puošti balkoną?

2014-05-14
Kai baigiasi pavasarinės šalnos, dažniausiai gegužės pabaigoje arba pačioje birželio pradžioje, atšilus orams, visi, kurie turi savą kiemą, stengiasi jį išpuošti įvairiaspalvėmis gėlėmis. Tie, kurie kiemo neturi, margiausiais gėlių žiedais ima puošti savo balkonus. Loveliuose, pakabinamuose krepšiuose ar pastatomuose vazonuose sodinamos pačios įvairiausios vienmetės gėlės.

Gyvatvorė – sodo puošmena, atstojanti tvorą

2014-04-25
Gyvatvorė – tai linijinis medžių ar krūmų želdinys, kuriame augalai vienas nuo kito sodinami labai mažu atstumu. Pagal savo aukštį gyvatvorės yra skirstomos į žemas (0,5–1 m), vidutines (1–1,5 m) ir aukštas (daugiau nei 2 m). Žemesnės negu pusės metro gyvatvorės dažniausiai būna naudojamos takelių, vejų ar gėlynų riboms žymėti. Jei norite originaliai ir itin estetiškai apsitverti savo sklypą, tačiau nemėgstate klasikinių tvorų, puikiausias sprendimas jums yra gyvatvorė.

Vejos sėjimas ir priežiūra: svarbiausi aspektai

2014-04-23
Atėjus pavasariui vis daugiau dėmesio skiriame namų aplinkos tvarkymui. Vienas svarbiausių aspektų – vejos sėjimas ir jos priežiūros darbai. Specialistai tvirtina, kad tinkamai įrengta ir gerai prižiūrima veja mūsų akis džiugins ilgiau nei 10 metų, tačiau neprižiūrima, nelaistoma ir netręšiama žolė greitai apaugs piktžolėmis, pradės džiūti ir retėti.

Kaip pasistatyti šiltnamį?

2014-04-07
Atėjus pavasariui daržuose ir soduose po truputį intensyvėja judėjimas: kas jau suskumba sukasti žemę, o kas tiesiog džiaugiasi vis labiau šildančia saulute. Norint lengviau užsiauginti daržovių, statomi ir nauji šiltnamiai. Dabar pats geriausias laikas juos įrenginėti. Šiame straipsnyje norime trumpai papasakoti, kokie pasirinkimo aspektai, statant naują šiltnamį, yra patys svarbiausi.

Tvenkinių įrengimas ir priežiūra

2014-03-10
Nuo seniausių laikų vandens telkiniai žavi mus savo natūralumu – būdami šalia jų, jaučiamės atsipalaidavę ir pamirštame kasdienius rūpesčius. Originaliai įrengti ir tinkamai prižiūrimi tvenkiniai virsta savitu traukos objektu, prie kurio, besimėgaudami jaukia gamtos užuovėja, leidžiame laiką su draugais ir artimaisiais.

Ankstyvo pavasario darbai jūsų sode

2014-03-06
Pasitraukus šalčiams ir po truputį šylant orams daugelis skuba kuo greičiau pavasarį pakviesti ir į savus namus. Sprogstantys įvairūs augalai, o ypač pražystančios gėlės, suteikia daug džiaugsmo namiškiams, o visai namų aplinkai – jaukumo bei džiugios pavasarinės nuotaikos. Vis dėlto pavasaris ne tik džiugina, bet ir skatina imtis darbų.

Patarimai kaip sutvarkyti namų aplinką

2013-09-26
Kiekvienam iš mūsų maloniau būti gražioje ir išpuoselėtoje aplinkoje. Tokią aplinką norime susikurti ir savo namuose bei šalia jų. Įsigijus sodybą ar pradedant įsirengi namą nedideliame sodo sklype, kyla klausimų kaip apželdinti tuščius plotus, kaip suderinti augalus, kokias augalų rūšis pasirinkti, kaip šalia namo susikurti savo nedidelę poilsio oazę.

Baseino įrengimas ir priežiūra

2013-08-14
Jau nuo senų laikų vanduo buvo ne tik gyvybės šaltinis, bet ir atgaiva sielai. Dar ir dabar žmonės stengiasi pasistatyti namus šalia ežero, upės ar kito vandens telkinio. Jei galimybių gyventi šalia vandens nėra, visuomet galima įsirengti baseiną kieme ar namo rūsyje ir mėgautis vandens malonumais.

Kaip įsirengti jaukų kiemą

2013-08-14
Įsirengus nuosavą namą daugeliui kyla klausimas, ką daryti su turimu žemės sklypu aplink. Ši dilema itin aktuali ir tiems, kurių sklypas didesnis ir turintiems vos lopinėlį žemės šalia namo. Tačiau kiemo apželdinimo bei dekoravimo galimybės išties neribotos - nuo įprastos vejos iki teminio sodo su kriokliais, todėl kiekvienas gali atrasti tai, kas labiausiai patinka.